Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
05/12/2019 - 12:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (6-8 grudnia)

Wystawa gołębi pocztowych w Korzennej, V Bieg Mikołajów w Piwnicznej, spotkanie autorskie z Michałem Kociołkiem w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, a może ślizgawka z Mikołajem w Krynicy? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Muszyna: Tanya Valko – spotkanie autorskie

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza w piątek 6 grudnia na spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

Krynica – Zdrój:  Spotkanie z Mikołajem

Pijalnia Główna w Krynicy Zdroju zaprasza na spotkanie z Mikołajem, które rozpocznie się w piątek 6 grudnia o godzinie 13 w gmachu pijalni. Wstęp wolny.

SOBOTA

Łącko: Budo Bushi 2019

Polskie Zrzeszenie TAEKWON-DO ITF HQ KOREA / UITF zaprasza do Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku na międzynarodowe pokazy sztuk walki Budo Bushi 2019. Pokazy odbędą się w najbliższą sobotę 7 grudnia o godz. 17. Wstęp wolny.

Krynica – Zdrój: Ślizgawka z Mikołajem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju zaprasza na krynickie lodowisko na spotkanie z Mikołajem. W sobotę 7 grudnia od godziny 11.30 do 13 wstęp na ślizgawkę, wypożyczenie łyżew i kasków bezpłatne – ze względu na ograniczoną ilość sprzętu organizatorzy proszą by w miarę możliwości sprzęt przynieść własny.

17. edycja International Cooking Day w WSB

Już w sobotę 7 grudnia o godzinie 12 w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University (hol główny, budynek C) odbędzie się 17. edycja International Cooking Day. Event, jak co roku, przygotowany przez studentów WSB-NLU oraz gości z programu Erasmus+ pochodzących z wielu stron świata. Ten dzień to niespotykana okazja i możliwość degustacji tradycyjnych potraw z 13 krajow, m. in. Erytrei, Hiszpanii Kazachstanu, Rosji, Tatarstanu, Maroko, Nigerii, Turcji, Ukrainy, Indii, USA oraz Polski.

NIEDZIELA

Piwniczna Zdrój: V Bieg Mikołajów

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych Nasz Dom zaprasza do udziału w jubileuszowym V Biegu Mikołajów oraz marszu Nordic Walking. Impreza odbędzie się w niedzielę 8 grudnia.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Korzenna: 41. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Beskid Sądecki zaprasza do sali gimnastycznej w Korzennej na 41. okręgową wystawę gołębi pocztowych oraz aukcję gołębi czołowych hodowców. Wystawa odbędzie się w dniach 6 – 8 grudnia.

SOBOTA - NIEDZIELA

Stróże: Warsztaty Bożonarodzeniowe

Sądecki Bartnik zaprasza na warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej, które odbędą się w sobotę i niedzielę 7 i 8 grudnia w siedzibie Bartnika.

PONIEDZIAŁEK

Spotkanie autorskie z Michałem Kociołkiem

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza w poniedziałek 9 grudnia o godzinie 17 na spotkanie z Michałem Kociołkiem, autorem książki „Projekt: życie. Nie zatrzymuj się”. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Broda. Michał Kociołek opowie o wygranej walce z chorobą, sile marzeń i nowym życiu. Wstęp wolny.

Pływackie Mikołajki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu zaprasza do udziału w mikołajkowych zawodach pływackich dziewcząt i chłopców stylem dowolnym. Zawody odbędą się w poniedziałek 9 grudnia od godz. 9.

II Sądecka Poema Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zaprasza na wieczór poezji, podczas którego usłyszymy wiersze tworzone przez członków TPSP. Tegoroczna sądecka Poema odbędzie się w Teatrze Nowym (ul. Jagiellońska 36) w poniedziałek 9 grudnia. Wiersze czytać będą aktorzy Teatru Nowego. Wstęp wolny.

WTOREK

Monodram "Ostatnia taśma Krappa"

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na monodram Samuela Becketta „Ostatnia taśma Krappa” w wykonaniu Mieczysława Filipczaka. Przedstawienie odbędzie się w Sali Kameralnej MOK we wtorek 10 grudnia o godzinie 17.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (6-12 grudnia)

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu