Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
05/09/2019 - 12:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (6-8 września)

Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju, Agro-Promocja w Nawojowej, a może 7. Międzynarodowe Biennale Pasteli? Takie atrakcje czekają na Sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli - wernisaż wystawy

6 września 2019 o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty wernisaż, podczas którego poznamy zdobywców nagród i wyróżnień, przyznanych przez międzynarodowe Jury, które obradowało w grudniu 2018 roku pod przewodnictwem prof. Stanisława Tabisza – rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Przeżyjmy to jeszcze raz...

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na Koncert Jubileuszowy grupy wokalnej YOUNG VOICE prowadzonej przez Irenę Górowską, utwory w aranżacji zespołu muzycznego pod kierownictwem Szymona Łęczyckiego. Koncert odbędzie się w piątek 6 września 2019 r. o godz. 18.00 w Sali widowiskowej MOK, Al. Wolności 23

Stróże: Pożegnanie Wakacji 2019

Zakład Aktywności Zawodowej w Stróżach zaprasza na Pożegnanie Wakacji 2019 z przy wyśmienitej muzyce. Impreza odbędzie się w piątek 6 września na placu obok stadniny koni. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

„CzyTAM TU – młodzi o książkach” – otwarcie galerii tekstów i fotografii

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy pokonkursowej „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, która odbędzie się w piątek 6 września o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11, I piętro.

SOBOTA

MKS Sandecja Nowy Sącz vs GKS Jastrzębie

W ramach 8. Kolejki Fortuny 1 Ligi,  Sandecja Nowy Sącz podejmie na własnym stadionie GKS Jastrzębie. Mecz odbędzie się 7 września 2019 r., o godzinie 19.10 na stadionie miejskim w Nowym Sączu przy ulicy Kilińskiego 47.

Sądecczyzna: Narodowe Czytanie 2019

Prezydent Pospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką zapraszają do wspólnego czytania lektur.  Wśród wybranych lektur znalazły się: „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego. Narodowe Czytanie odbędzie się: w sobotę o godz. 10 w bibliotece w Starym Sączu, w tym samym dniu o godz. 10 w bibliotece w Krynicy Zdroju, 7 września o godz. 19 na rynku w Łącku i 9 września o godz. 9 w bibliotece w Łososinie Dolnej.

Krynica – Zdrój: Złoto Krynicy – musical

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów zaprasza do Pijali Głównej w Krynicy – Zdroju (Al. Nowotarskiego 9/4 ) na musical Złoto Krynicy w wykonaniu Funky Dolls, Baterfly Crew, Ekstremalnej Grupy Teatralnej, Grupy Wokalnej Kryniccy Seniorzy, solistów oraz Grupy A.Kobosa. Widowisko odbędzie się w najbliższą sobotę 7 września 2019 r., o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

Narodowe Czytanie w Nowym Sączu

Na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Zapraszamy do czytania: ludzi kultury, polityki, samorządowców oraz mieszkańców miasta. Początek o godz. 17.

NIEDZIELA

Europejskie Dni Dziedzictwa w Sądeckim Parku Etnograficznym

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza 8 i 15 września do Sądeckiego Parku Etnograficznego na Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne EDD odbywają się pod hasłem „Polski splot” nawiązującym do procesu scalania niepodległej Polski po rozbiorach z mozaiki wielu tradycji oraz regionów etnograficznych z charakterystycznym strojem ludowym oraz dziedzictwem niematerialnym. Wstęp za symboliczną złotówkę.

Muszyna: Nie bój się żyć

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza do Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego” na koncert zespołu wokalnego JUBILAT. Koncert odbędzie się 8 września 2019 r., o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Śnieżka. Historia odwrócona – spektakl dla dzieci

Już w najbliższą niedzielę 8 września 2019 r.,  o godzinie 15.00, Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza na przezabawny spektakl „Śnieżka. Historia odwrócona”. Jeśli macie ochotę na spędzenie rodzinnego, zabawnego popołudnia, bądź na niestandardowy „wypad” ze znajomymi, nie może Was zabraknąć na Jagiellońskiej 36!

Krynica – Zdrój: Brydż na Sądecczyźnie 2019

Stowarzyszenie Brydża Sportowego ALF zaprasza do udziału w Turnieju Brydża Sportowego który odbędzie się w niedzielę 8 września 2019 r., o godzinie 10.00 w Sali Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krynicy – Zdroju (ul. Kraszewskiego 37). Wpisowe 35 zł/os. Jest to impreza towarzysząca 10. Festiwalowi Biegowemu.

SOBOTA - NIEDZIELA

Nawojowa: Agro – Promocja 2019

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Nawojowej na doroczną promocyjno – handlową wystawę rolniczą. Tegoroczna Agro – Promocja odbędzie się w dniach 7 – 8 września 2019. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza „Agropromocja” to już marka sama w sobie. Co roku w ciągu dwóch dni przewijają się przez nią tysiące osób. Teraz też nie powinno być inaczej, bo nigdzie indziej w Małopolsce, nie ma możliwości zobaczenia w jednym miejscu takiej ilości produktów rolniczych, maszyn, nowinek technologicznych, zwierząt hodowlanych jak tutaj. Wystawia się tu niemal 400 producentów i sprzedawców z całej Polski.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Festiwal Biegowy

W piątek 6 września startuje jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza dla miłośników ruchu w Polsce – 10. TAURON Festiwal Biegowy. Przez trzy dni w uzdrowisku biegać i maszerować będzie ok. 10 tys. osób z całej Polski i zagranicy. Biegacze zmierzą się ze sobą na różnych dystansach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z tej okazji do Krynicy po raz kolejny zjadą osobistości polskiego sportu, by spotkać się z uczestnikami imprezy na Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze. Zaproszenia przyjęły m.in. medalistka Mistrzostwa Europy w biegu na 800m Joanna Jóźwik, legenda polskiego maratonu, mistrzyni świata w tej konkurencji z 1991 r. Wanda Panfil, pierwsza Olimpijka, która zdobyła Mount Everest Magdalena Gorzkowska, trzykrotny Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł czy była reprezentantka kraju w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź. O „biegającym świecie” opowie prof. Grzegorz W. Kołodko.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (6-12 września)

RG [email protected], Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)