Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
06/06/2019 - 17:45

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (7-9 czerwca)

XII Festiwal Nauki, Międzyszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego TUPTUŚ, Biesiada Karpacka, a może Parafialny Festyn Rodzinny w Powroźniku? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.

PIĄTEK

XII Festiwal Nauki  w sądeckiej PWSZ

Zapraszamy na XII Festiwal Nauki, który odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu na terenie kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2. Początek o godz. 9. W programie gry i zabawy, konkursy z nagrodami, atrakcje sportowe, warsztaty i pokazy, doświadczenia oraz badania i testy.

SOBOTA

20 Międzyszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego TUPTUŚ

Stowarzyszenie Taneczne AXIS oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowym 20. Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego TUPTUŚ 2019 im. Janusza Głuca. Turniej rozegrany zostanie w dniu 8 czerwca w godz. 10.00 – 12.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, ul. Nadbrzeżna 34.

NIEDZIELA

17 Biesiada Karpacka

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie po raz siedemnasty obędzie się Biesiada Karpacka, czyli kolejne święto karpackich kultur. Podczas biesiady wystąpią zespoły: Juzyna z Zawoi oraz Starosądeczanie ze Starego Sącza. Wiązankę różnych tańców i melodii regionalnych, a także tańców narodowych przedstawi zespół Świerczkowiacy z Tarnowa. Wyjątkowo mocnym akcentem Biesiady będzie żywiołowy występ zespołu Vagonar ze Słowacji. Podczas XVII Biesiady Karpackiej można będzie skosztować oryginalnych i bardzo smacznych dań regionalnych. Karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Impreza odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 r. w godz. od 15.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Powroźnik: Rodzina Zawsze Razem – Parafialny Festyn Rodzinny

Zapraszamy do Powroźnika na Parafialny Festyn pod nazwą Rodzina Zawsze Razem, który odbędzie się 9 czerwca 2019 r., przy kościele pw. św. Judy Tadeusza. W programie między innymi: jadło regionalne, loteria fantowa, kiermasz domowych wypieków, natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół Lachersi.

WTOREK

Festiwal Skowroneczek

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na sądeckie eliminacje do 16 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Przesłuchania konkursowe odbędą się we wtorek 11 czerwca 2019 r., o godzinie 10.00 w MOK.

WTOREK-CZWARTEK

Finał 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek

W dniach 11-13 czerwca br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się finał 34. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK z udziałem 17 najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych w drodze kwalifikacji spośród 96 zespołów - uczestników eliminacji powiatowych.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (7-13 czerwca)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu