Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
07/11/2019 - 11:10

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (8-10 listopada)

Mecz MKS Sandecja Nowy Sącz z GKS Olimpia Grudziądz, wernisaż wystawy pt. „Wspomnienie”, uroczyste obchody 727. rocznicy Lokacji Miasta Nowego Sącza, a może uroczystości związane z rocznicą odzyskania niepodległości? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższych dniach.

PIĄTEK

Wernisaż wystawy pt. „Wspomnienie”

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz koleżanki i koledzy śp. Angeliki Purgal, byłej uczennicy Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu zapraszają na wystawę upamiętniającą życie i twórczość młodej artystki. Wernisaż wystawy pt. „Wspomnienie”  rozpocznie się w dniu 8 listopada o godzinie 17 w Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Ekspozycja prac potrwa do 30 listopada 2019 r.

Mecz: MKS Sandecja Nowy Sącz vs GKS Olimpia Grudziądz

Sandecja w tym sezonie radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Po ostatniej wyjazdowej porażce z Podbeskidziem Bielsko Biała, „Biało-Czarni” wracają na Kilińskiego 47, gdzie 8 listopada o godzinie 19.10 podejmą wyżej notowany zespół Olimpii Grudziądz.

Muszyna: I Galicyjskie Zaduszki Jazzowe

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza na koncert Jazz Band Ball Orchestra & Marcin Dyjak w ramach I Galicyjskich Zaduszek Jazzowych. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 8 listopada o godzinie 18.30 w Dworze Starostów w Muszynie. Wstęp wolny.

Rocznica Lokacji Miasta Nowego Sącza

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na uroczyste obchody 727 Rocznicy Lokacji Miasta Nowego Sącza. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9 konferencją naukową w Miejskim Ośrodku Kultury. O godz. 10.30 odprawiona zostanie msza w bazylice św. Małgorzaty. Następnie o godz. 17 odbędzie się promocja kolejnego tomu "Rocznika Sądeckiego", a o godz. 19 prezydent zaprasza na koncert pieśni patriotycznych. 

SOBOTA

Muszyna: Kolej Transsyberyjska

Miejska Biblioteka w Muszynie zaprasza na prelekcję oraz spotkanie z autorem wystawy fotograficznej „Kolej Transsyberyjska” Tomaszem Jeżewskim. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 15. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

III Turniej Niepodległościowy Rugby 7

Rugby Club Biało – Czarni zaprasza w najbliższą niedzielę 10 listopada na  III Turniej Niepodległości w Rugby 7,  pod honorowym patronatem Piotra Naimskiego. Turniej rozpocznie się  o  godz. 11 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Siedleckiego 12,  Nowy Sącz – Zawada.

Tajemnica Alladyna – spektakl dla dzieci

Świat pełen magii w którym niemożliwe nie istnieje! Teatr Nowy zaprasza 10 listopada o godzinie 15 na scenę kameralną przy ulicy Jagiellońskiej 36 na spektakl: Tajemnica Alladyna, który oczaruje Was barwną scenografią, kostiumami i muzyką!

Spektakl: Alicja w Krainie Czarów

Grupa Teatralna Cudoki – Szuroki i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na jubileuszowy spektakl "Alicja w Krainie Czarów". Spektakl odbędzie się w niedzielę 10 listopada o godzinie 16 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Piwniczna Zdrój: Zaduszki Blues &Rock

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na koncert Zaduszkowy w wykonaniu Zespołu Atrament. Koncert, oparty na utworach zmarłych artystów bluesowych i rockowych odbędzie się w niedzielę 10 listopada o godzinie 18. Wstęp wolny.

Sienna: Koncert w Hangarze – Oscillate

10 listopada o godzinie 19 w Heron Live Hotel w klubie muzycznym Hangar odbędzie się koncert Jazzowy w wykonaniu zespołu Krzysztof Głuch Oscillate.

PONIEDZIAŁEK

Święto Niepodległości w Nowym Sączu

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na Piknik Patriotyczny „Polska Jest Nasza” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie rozpocznie msza o godz. 11 w kościele św. Kazimierza. Następnie odbędzie się piknik patriotyczny pod hasłem "Polska jest nasza".

Święto Niepodległości w Starym Sączu

Uroczystość rozpocznie się zbiórką pod kinem Sokół o godz. 10.20. Następnie wszyscy przemaszerują na Rynek, gdzie zostanie wciągnięta flaga państwowa na maszt. O godz. 11 w kościele św. Elżbiety odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny.

Spektakl "Emigranci" w Teatrze Nowym

Czym jest patriotyzm? Jaką wartość mają tradycja i odrębność kulturowa? Jak bardzo we współczesnym świecie przestajemy „być”, a chcemy już tylko „mieć”? Teatr Nowy zaprasza na spektakl, na podstawie jednego z najwybitniejszych utworów Sławomira Mrożka „Emigranci”. Spektakl, z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 18.

Rytro: Bieg Wolności

Stowarzyszenie Visegrad Maraton zaprasza do udziału w VII Biegu Niepodległości. Bieg odbędzie się w poniedziałek 11 listopada 2019 r.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (8-14 listopada)

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu