Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
07/11/2020 - 17:35

Głębokie bierze burmistrza w obronę: tu dzieciaki mają on-line

Rodzicie dzieci ze szkoły w sołectwie Głębokie biorą burmistrza Piwnicznej-Zdroju w obronę – ich dzieci uczą się on-line.

Głębokie bierze burmistrza w obronę: tu dzieciaki mają on-line

Głos rodziców jest odpowiedzią na naszą publikację Inne dzieciaki uczą się on-line, u nas średniowiecze. Gorzki głos z Piwnicznej, w której przedstawiliśmy stanowisko mamy dzieci uczących się w SP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju. Tu uczniowie nadal zdani są jedynie na dziennik elektroniczny, na który maja przesyłane karty pracy. Nie ma lekcji on-line, bo platforma Microsoft Teams nie została tu jeszcze uruchomiona choć – co burmistrz mocno podkreślił – choć cały czas trwają starania, by system wdrożyć jak najszybciej.

Okazało się jednak, że jedna z samorządowych placówek już się z tym uporała i dzieciaki ze szkoły w sołectwie Głębokie już na takiej platformie pracują. I jak twierdzą rodzicie – szkoła świetnie sprawdza się w nowych okolicznościach związanych z epidemią COVID-19.

- Szkoła Podstawowa w Głębokiem gmina Piwniczna Zdrój jako pierwsza w gminie (szybciej nawet od Rytra) wprowadziła nauczanie zdalne przez Microsoft Teams. Nauczyciele odbyli szkolenia. Uczniowie już od września ćwiczyli obsługę platformy na lekcjach informatyki. Jako rodzic jestem bardzo zadowolona z nauczania w tej placówce. Większość lekcji odbywa się online. Dla nas zdalne nauczanie nie było zaskoczeniem. I to nie jest średniowiecze – napisał jeden z rodziców.

To głos, który ucieszy na pewno kadrę nauczycielską z tej szkoły i – o czym jesteśmy przekonani – sprawi, że rodzice uczniów z SP nr 1 z Piwnicznej-Zdroju nabiorą nowej porcji cierpliwości w oczekiwani i tu Teams zacznie działać. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu