Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
08/07/2020 - 12:15

Grechuta i Cohen w sądeckiej bibliotece w wykonaniu fenomenalnych artystów

Takich wakacji jeszcze nie było! Znamy lipcowy program, jaki Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu przygotowała dla czytelników, miłośników historii i najmłodszych. Czy sierpień będzie równie atrakcyjny, jak lipiec? O tym przekonamy się już niebawem, a teraz zapraszamy do obejrzenia relacji z wczorajszego koncertu "Lato, lato, lato echże ty...".

Wczoraj, 7 lipca br., w namiocie przy Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu odbył się koncert poezji śpiewanej pod nazwą „Lato, lato, lato echże ty…” w wykonaniu sądeckich artystów - Tomasza Szołdrowskiego i Michała Chruślickiego.

Wieczór z utworami Marka Grechuty, Czesława Niemena, Leonarda Cohena i innych na dobre otworzył wakacje z Sądecką Biblioteką Publiczną. W namiocie na zieleńcu przy budynku biblioteki zgromadziła się liczna publika, która śpiewała razem z występującymi znane wszystkim piosenki.

To nie koniec wakacyjnego programu. Już dziś, 8 lipca, organizatorzy zapraszają na kolejną „Środę z książką” w Centrum Sądeckiego Seniora. Na spotkanie obowiązują zapisy, dlatego zainteresowani są proszeni o wcześniejszy kontakt.

Czytaj też: Nareszcie! E-wydanie miesięcznika "Sądeczanin" już dostępne!

17 lipca w parku pod Basztą Kowalską odbędzie się spotkanie dla dzieci pod nazwą „Mój dom”. Joanna Babiarz opowie o swojej książce pt. „Historia pewnego domu”. Na najmłodszych gości będą czekać niespodzianki i zabawy plastyczne.

21 lipca odbędą się interesujące warsztaty dla dzieci pod nazwą „Eksperymentuj z biblioteką”. Najmłodsi mogą spodziewać się zabaw sensorycznych, eksperymentów, doświadczeń i wrażeń, jakich wcześniej nie miały okazji przeżyć.

Mamy również coś dla miłośników historii i Nowego Sącza. 24 lipca zapraszamy na promocję książki Jarosława Suwały i Grzegorza Olszewskiego pt. „Geneza i plany zamku sądeckiego”. Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Połomski – redaktor naczelny kwartalnika „Sądeczanin Historia”, a w dyskusji uczestniczyć będą Bartłomiej Urbański i Sławomir Wróblewski.

Takich wakacji jeszcze nie było!

k.kos@sadeczanin.info, fot. Sądecka Biblioteka Publiczna

Grechuta w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w wykonaniu fenomenalnych artystów
Fot. Sądecka Biblioteka Publiczna


Dziękujemy za przesłanie błędu