Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
29/03/2018 - 09:55

Gwara jest na topie! To oni zauroczyli swoją mową dydaktyków i językoznawców z UJ! [Zdjęcia]

Niewielu z nas wie, że od 21 lutego do 21 marca obchodzony był Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach jego obchodów zorganizowany został Konkurs „Na gadkę”, w którym wzięli udział również uczniowie z Limanowszczyzny.

W dniu 16 marca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach (gmina Laskowa) otrzymali wyróżnienia za udział w Konkursie „Na gadkę” organizowanym w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego.

Zobacz też: Limanowianin i jedyny Polak, który tańczył w teatrze w Rotterdamie gościem Dzień Dobry TVN!

Konkurs skierowany do mieszkańców województwa małopolskiego miał na celu promowanie języka lokalnego poprzez wygłoszenie niewierszowanego monologu na temat: „Nasza tożsamość regionalna”.Uczestnicy oceniani byli za sprawne posługiwanie się gwarą, oryginalną treść oraz za sposób jej prezentacji.W konkursie wzięło udział 7 uczniów ze szkoły (Wojciech Grzegorzek, Natalia Gawron, Małgorzata Gołąb, Bartosz Gwiżdż, Tomasz Krzyżak i Grzegorz Chochliński).

 

Jury składające się z wykwalifikowanych dydaktyków oraz językoznawców związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim po wybraniu najlepszych prac z województwa zaprosiło troje uczniów na finałową galę, podczas której wręczono im wyróżnienia.

Zobacz też: Wyrecytowały sukces i to po...angielsku i niemiecku! [Zdjęcia]

Wśród zaproszonych na galę osób byli:

  • Wojciech Grzegorzek, uczeń klasy I,
  • Małgorzata Gołąb, uczennica klasy VI
  • Grzegorz Chochliński, uczeń klasy IIa gimnazjum

e.czech@sadeczanin.info, Źródło/Fot. UG LaskowaDziękujemy za przesłanie błędu