Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
27/07/2021 - 13:00

Historyk Jakub Bulzak zdradza tajemnicę parku przy sądeckim zamku

Najnowsze wydanie kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA" jest już w sprzedaży. Sprawdzamy, co na temat wakacyjnego numeru zdradza nam jego redaktor naczelny, historyk Jakub Bulzak.

Na starym mieście w Nowym Sączu, w widłach rzek Dunajec i Kamienica, rozciąga się znany chyba wszystkim mieszkańcom regionu park. Między drzewami wyraźnie widać fragment muru, basztę i pozostałości innych zabudowań dawnego zamku sądeckiego.

Choć wielu przychodzi tu na wieczorne spacery, skorzystać z zewnętrznej siłowni czy na plac zabaw, nie każdy wie, że sądecki park ma swoją patronkę. A była nią Irena Styczyńska, która na zawsze wpisała się w historię naszego królewskiego miasta. Posiada tytuł honorowego obywatela miasta Nowego Sącza.

Kim była? Niestrudzoną popularyzatorką i propagatorką naszej lokalnej historii. Wspomnieniami związanymi z życiorysem i pasją Ireny Styczyńskiej dzieli się z czytelnikami Anna Totoń, która przez wiele lat przyjaźniła się i współpracowała z panią Ireną.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ ONLINE!

Anna Totoń o Sądecczyźnie wie chyba wszystko. Od wielu lat bada historię sądeczan i sądeckich rodów. Jej wspomnienia można znaleźć w najnowszym kwartalniku ”Sądeczanin HISTORIA”, pod redakcją historyka Jakuba Bulzaka.

Kwartalnik można kupić zarówno stacjonarnie, w dobrych punktach sprzedaży na Sądecczyźnie, jak również przez internet, w formie e-wydania, które wśród naszych czytelników cieszy się coraz większą popularnością. Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info, film: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”