Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
13/03/2018 - 09:15

Ilu rolników straci życie w tym roku? Ilu zostanie inwalidami?

KRUS edukuje najmłodszych. Pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy–upadkom zapobiegamy" odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, w związku z ogólnopolskim konkursem plastycznym dla uczniów szkół podstawowych.

Spotkanie to, oprócz zapoznania uczniów z zasadami konkursu i promowania bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie, było okazją do uświadomienia najmłodszych o czynnościach szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Zobacz też: Zmiany w rządzie Morawieckiego. Czy odwołania przyniosą zmiany na Limanowszczyźnie?

Niewłaściwie lub nieostrożnie użyte maszyny i narzędzia, zagrożenia wynikające z użycia środków ochrony roślin i chemikaliów czy zwyczajna niedbałość gospodarzy i nieprzewidywalne zachowania zwierząt w gospodarstwie - to tylko niektóre z zagrożeń, które omówiono podczas prelekcji. Wszystko to po to, by zapobiegać niebezpiecznym wypadkom w gospodarstwach, które często są wynikiem nieodpowiedzialnych zachowań.

Zobacz też: Chcesz wybudować dom? Budowlańcy z Limanowszczyzny to najlepsi specjaliści w województwie!

Ta lekcja bezpieczeństwa na wsi uświadomiła wszystkim jakie jest ryzyko wypadków i ile zagrożeń czyha wokół, jeśli nie wyeliminujemy niewłaściwych w skutkach zachowań. Wiedzę już mamy – teraz wystarczy zakasać rękawy i wykonać pracę plastyczną - podsumowują nauczyciele z lubomierskiej jedynki. 

[email protected], Źródło/Fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)