Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13/06/2020 - 10:15

IQ Academy: ta szkoła językowa stawia tylko na pozytywne emocje

W Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym IQ Academy relacje z podopiecznym są na pierwszym miejscu, dlatego wszyscy opierają swoją pracę i usługi wyłącznie na pozytywnych emocjach. I daje to świetne efekty!


W IQ Academy zawsze stawiają na pozytywne emocje. Stąd też wziął się pomysł niespodzianki z okazji Dnia Dziecka, skierowanej do ich najmłodszych kursantów. Często w tej szkole w różnoraki sposób celebruje się ważne wydarzenia, dzięki czemu zbliżają się do siebie, a przez to stwarzają atmosferę serdeczności i wsparcia, które są niezwykle ważne, jeśli nie najistotniejsze w procesie kształcenia i rozwoju młodego człowieka.

Długo zastanawiali się w jaki sposób pokazać swoim kursantom, że mimo fizycznej rozłąki (prowadzone są zajęcia online) ciągle są z nimi blisko i tęsknią równie mocno jak oni za nimi. Jak pokazać im namacalnie ich obecność i pamięć skoro nie możemy się spotkać w ich siedzibie? No więc najlepiej ich odwiedzić! A jeszcze lepiej w sposób wesoły, zabawny i przede wszystkim bezpieczny!

Dlatego też wpadli na fantastyczny pomysł wykorzystania żywej maskotki, która w tanecznych, latynoskich rytmach odwiedziła  najmłodszych podopiecznych w ich własnych domach. Nie obeszło się również bez drobnych upominków w postaci balonów z helem i słodyczy. Nie ma nic piękniejszego na świecie niż uśmiech i radość dziecka.

 - Jesteśmy szczęśliwi, że pogoda dopisała i udało nam się przy ogromnej współpracy rodziców zrealizować to przedsięwzięcie - dodaje dyrektor szkoły.

IQ Academy - szkoła językowa Nowy Sącz

IQ Academy opiera całą swoją działalność na pozytywnych przeżyciach. Dlatego też uczymy multisensorycznie czyli poprzez zaangażowanie wszystkich zmysłów człowieka – wzroku, węchu, słuchu czy dotyku. Sprawia to, że bodziec (informacja) przekazywana intensywniej (wszystkimi zmysłami) jest zapisywana w postaci trwalszych połączeń nerwowych w mózgu.

Wiele prawdy jest w tym, że języka obcego najlepiej i najefektywniej jest się uczyć w jego naturalnym środowisku czyli najprościej rzecz ujmując wyjeżdżając za granicę. Jednak jaki odsetek społeczeństwa, a tym bardziej niepełnoletnich uczniów ma szansę na taki wyjazd? Odpowiedź jest oczywista dlatego IQ Academy wychodzi z bardzo prostego założenia „Nie może góra do Mahometa…”.

- W naszej szkole staramy się w najlepszy możliwy sposób odzwierciedlać sytuacje życia codziennego za granicą - mówią w IQ Academy. - Jak to rozumieć? Wytłumaczymy na przykładzie – odgrywamy scenki w sklepie, u lekarza, na poczcie, w banku, na lotnisku oczywiście wykorzystując odpowiednią scenografię a także całą masę gadżetów. Jest to w nomenklaturze nauczania tzw. metoda dramy. W ten sposób najwierniej jak to możliwe odzwierciedlamy sytuacje, w których nasi kursanci kiedyś za granicą się znajdą. Często używamy przedmiotów i gadżetów bardzo nietypowych, które dodatkowo przykuwają uwagę.

IQ Academy Nowy Sącz szkoła językowa angielski

Kupowanie w języku obcym wiertarki czy dmuchanego pontonu w kształcie jednorożca jest dla uczącego się dużo zabawniejsze i ciekawsze niż proszenie o banana, z którym ma styczność na co dzień. A jeśli uczeń będzie umiał zbudować wypowiedź „kupuję wiertarkę” to poradzi sobie również z zakupem mleka, jajek i tego nieszczęsnego banana. Nieszczęsnego w tym sensie, że podręczniki do j. obcych dostępne na rynku i wykorzystywane w szkołach państwowych dosłownie kipią zadaniami o podobnej, oklepanej, nieciekawej treści.

- Nasi lektorzy posiadają doświadczenie w nauczaniu w szkołach państwowych co czyni ich jeszcze lepszymi ekspertami w naszej działalności - zapewnia IQ Academy. - Potrafią porównać i zmierzyć zaangażowanie oraz efekty pracy uczniów w odniesieniu do sposobu prezentowania treści w placówkach państwowych i naszej szkole. Należy podkreślić, że powyższe słowa nie są absolutnie krytyką pracujących nauczycieli lecz systemu polskiej oświaty, która mimo, że jest nieustannie reformowana nie zmienia kluczowych kwestii. My, dzięki temu, że nie podlegamy bezpośrednio pod żadną instytucję związaną z oświatą mamy możliwość uczyć nieszablonowo, niestandardowo i innowacyjnie.

- Jesteśmy zdania, że aby uczyć kogoś efektywnie i efektownie należy samemu nieustannie się rozwijać co też bez ustanku czynimy. W związku z tym szykujemy szereg ciekawych propozycji od września zarówno w naszej siedzibie w Gostwicy jak też w Nowym Sączu - zapowiada IQ Academy. -  Wszystkich zainteresowanych rozwojem i odkrywaniem świata z nami zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku lub bezpośredni kontakt . Cieszymy się ogromnie, że sprawiliśmy dzieciom radość z okazji Dnia Dziecka i mamy nadzieję, że nasz pomysł będzie także inspiracją dla innych. 

Szkoła jezykowa Nowy Sącz IQ Academy - tu stawiają na pozytywne emocje
W IQ Academy - szkole językowej w Nowym Sączu - stawiają na pozytywne emocje. Zobaczcie:

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)