Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
19/12/2016 - 09:20

Jak przygotować filet z ryby? Poleca Tadeusz Olchawa

Wyobrażacie sobie wigilię bez ryby? Właściciel sklepów KRAB z Nowego Sącza, specjalnie dla naszych czytelników, poleca jak przygotować smaczny filet z ryby.

Każdą rybę (a w szczególności karpia) należy wypatroszyć, odciąć  głowę, wypłukać, pokroić w kawałki  razem z płetwami i ogonem. Nieobraną cebulę pokroić w ćwiartki (½ kg cebuli na 1,5 kg karpia). Rybę wraz z kawałkami cebuli umieścić w naczyniu z pokrywką ,skropić octem i cytryną, doprawić solą i szczyptą  cukru. Całość powtórnie razem wymieszać, przykryć i pozostawić  na kilkanaście godzin w chłodnym miejscu.

Po upływie kilkunastu godzin kawałki cebuli usunąć, rybę lekko przepłukać, doprawić  solą i pieprzem (dla wydobycia  naturalnego smaku), ewentualnie przyprawą do ryb. Przed smażeniem płaty ryby panierujemy tylko i wyłącznie w mące, wtedy ryba nie traci smaku. Tak przygotowaną rybę smażymy na patelni na średnim, nie głębokim, oleju.

Najzdrowiej jednak piec rybę w piekarniku w temp. 180 C.

Można także zastosować i inne zioła, takie jak: tymianek, kolendra, oregano, które wzbogacą smak potrawy.

***

SKLEPY KRAB W NOWYM SĄCZU

ul. Lwowska 26

ul. Matejki 79

ul. Nawojowska 3

ul. Dojazdowa 3

W ciągłej sprzedaży szeroka oferta  ryb świeżych, mrożonych, wędzonych, marynowanych, solonych, a także smażonych, oraz owoce  morza

Zamówienia - Zakład Garmażeryjny na ul. Matejki 79, nr tel. 660 488 439

WWW.SKLEPY-KRAB.PL

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe