Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
15/04/2020 - 12:10

Jakub Bulzak: czego dowiedzieliśmy się o sobie w ciągu kilku tygodni?

Koronawirus sprawił, że dziś prawie wszyscy funkcjonujemy w innej rzeczywistości. Poznaliśmy nasze zdolności adaptacyjne do nowych sytuacji, wiele też w życiu przewartościowaliśmy. Czego jeszcze o sobie nie wiemy? W cyklu ”Myśli w czasie zarazy” prezentujemy inspirujące przemyślenia Jakuba Bulzaka, który zmierzył się z epidemią w kwietniowym miesięczniku "Sądeczanin". Zapraszamy do lektury!

Mój kalendarz, wypełniony po brzegi, z pierwszym wolnym weekendem na początku lipca, z terminami zarezerwowanymi nawet na wrzesień 2021r., przeterminował się jeszcze przed spożyciem. Niezwykłe to uczucie, hurtowo skreślać wydarzenia zaplanowane na kolejne tygodnie (na razie…).

Im bardziej zorganizowane, dokładniej zaplanowane, aktywniejsze życie prowadzimy, tym trudniej dostosować się nam do obecnych restrykcji. Im mniejszym rygorom podlegaliśmy (narzuconym samodzielnie lub przez innych), tym trudniej jest nam zaakceptować kolejne zarządzenia. Wreszcie, im bardziej myśleliśmy tylko o sobie, tym trudniej jest nam myśleć teraz w kategoriach wspólnoty.

Jak każdy nauczyciel codziennie odpowiadam na bardzo wiele pytań swoich uczniów. Oni oczekują, że na wszystkie będę znał odpowiedź. I rzeczywiście, powinienem znać odpowiedź na większość z nich. A od 11 marca najczęstszą odpowiedzią, udzielaną nie tylko uczniom, jest: nie wiem! (...)

Refleksje Jakuba Bulzaka - sądeckiego historyka, nauczyciela, animatora kultury i reżysera spektakli - przeczytasz w kwietniowym "Sądeczaninie". Aby miesięcznik trafił prosto do twojego domu, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. #zostańwdomu!

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)