Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
04/10/2018 - 21:15

Jesień z pociągami retro - odkryj historię kolei i poznaj atrakcje Małopolski

​Nie wiesz jak ciekawie i aktywnie spędzić jesienny weekend? Wybierz się w podróż historyczną koleją po Małopolsce! Zobacz na własne oczy dyszące parą stalowe kolosy z połowy XX wieku, które zabiorą cię na wycieczkę do ciekawych miejsc regionu.


Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zabytkowe składy pociągów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Warto przypomnieć, że we wrześniu po prawie rocznej przerwie udało się przywrócić przejezdność na trasie z Nowego Sącza do Chabówki przez Limanową. W ubiegłym roku osuwisko na torach zablokowało przejazdy pociągów retro. Po wykonaniu złożonych prac naprawczych udało się przywrócić ciągłość trasy. Dzięki temu, bez żadnych przeszkód mogą odbyć się  zaplanowane jesienne przejazdy pociągami historycznymi w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej:

  • 6 października (sobota) z Nowego Sącza do Tarnowa oraz z Tarnowa do Tuchowa
  • 13 października (sobota) z Nowego Sącza do Krynicy oraz z Krynicy do Muszyny
  • 14 października (niedziela) z Nowego Sącza do Chabówki

Podczas przejazdów zaplanowano liczne dodatkowe atrakcje – są to między innymi, występy muzyczne, udział grup rekonstrukcji historycznych, poczęstunki czy też zwiedzanie atrakcji z przewodnikami.


Pociągi są zestawione z lokomotywy parowej oraz odrestaurowanych wagonów z lat 1925 – 1963. Szczególną ciekawostką jest wagon-kawiarnia z 1925 roku.

Szczegółowe informacje o przejazdach i rezerwacji miejsc są dostępne na stronie internetowej projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym jest PKP CARGO.


Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)