Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
28/10/2020 - 12:50

Jest moc! Afromental - "Zaufaj" w wykonaniu stowarzyszenia #RobimyCośWięcej

Zmień swoje nastawienie, a zmienisz cały świat. W stowarzyszeniu RobimyCośWięcej nic nie dzieje się przypadkowo. Kilka dni temu miała miejsce premiera ich najnowszego teledysku do piosenki „Zaufaj”. O tym, jak wyglądały nagrania w trakcie pandemii, a także o wartościach, które tym razem chce nam przekazać RCW rozmawiamy z Marysią Polańską – młodą kobietą, która inspiruje i pokazuje, że to, co niemożliwe, tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

Teledysk miał pojawić się w maju. Ze względu na rządowe obostrzenia związane z pandemią przełożono jego premierę na lipiec. Wszystko opóźniło się jeszcze o kilka miesięcy. – Największym wyzwaniem była dla nas pandemia. Niektórzy byli chorzy, musieliśmy nagrywać partiami i stosować się do obowiązujących ograniczeń. Dopiero niedawno mogliśmy się wszyscy spotkać, aby nagrać wideo – relacjonuje Marysia Polańska, prezes i założycielka stowarzyszenia RCW. – Wszystko nagrywaliśmy sami. Mimo, że mamy w swoim zespole prawdziwych profesjonalistów, i tak pomagali nam w przygotowaniu teledysku w ramach wolontariatu.

Nadal zbieramy na rehabilitację Marcelka. Niebawem pojawi się informacja o naszym koncercie świątecznym, podczas którego będziemy śpiewać, grać, tańczyć i #RobićCośWięcej dla podopiecznych stowarzyszenia – dodaje Marysia. – Kilka tygodni temu przeprowadziliśmy dodatkowy nabór do RCW. Teraz jest nas jeszcze więcej – przyjęliśmy ponad 60 zgłoszeń!

Dlaczego akurat piosenka zespołu Afromental? - Nic co śpiewamy, mówimy czy tańczymy nie jest przypadkowe, a właściwie czasem przypadkowo pasuje nawet bardziej niż planowałam! Piosenki „Zaufaj” słuchałam bardzo często w okresie kiedy powstawało nasze stowarzyszenie. Wtedy wszyscy mówili mi, że takie przedsięwzięcie brzmi imponująco, ale na pewno nie wyjdzie, bo w Nowym Sączu ludziom się nie chce, bo nie ma sceny z prawdziwego zdarzenia ani wyjątkowych talentów.

Jak nie drzwiami, to oknem – pomyślałam. Wybrałam tę piosenkę z myślą o tym, aby dawała innym to, co wtedy dała mnie – odwagę, żeby sięgnąć po to, co wydaje się niemożliwe. W utworze Afromental są świetne wersy, które i osobno, i razem mają dla mnie i dla naszych wolontariuszy niesamowite znaczenie.

Zobacz także: Jak w dwa lata stać się ulubieńcem ponad 200 wolontariuszy? Poznajcie Marcelka

„Już prawie wszystko wiesz, wydaje się, że robisz co chcesz” – tymi słowami zaczyna się piosenka „Zaufaj”, ale kończy się już tylko słowami „już prawie wszystko wiesz”. Nam również czasem wydaje się, że wszystko wiemy i wszystko umiemy… A potem przychodzi moment, w którym patrzę na podopiecznych naszego stowarzyszenia – Paulinkę, Marcelka i ich rodziny. Dopiero wtedy dociera do mnie, że nie wiem jednak nic, a to właśnie od nich uczę się najwięcej.

Czytaj też: Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet! [WIDEO]

Odkąd pamiętam chciałam, żeby RCW dawało nadzieję wtedy, kiedy wszyscy już ją tracą. Dajemy innym uśmiech i wiarę, że może być lepiej i pokazujemy, że świat naprawdę można zmienić, jeśli tylko zaczniemy od siebie. Sądzę, że ludzie teraz potrzebują tego, co według mnie daje i pokazuje nasz teledysk. Warto bezinteresownie pomagać. Tak po prostu, nie otrzymując nic w zamian. Wówczas okazuje się, że i tak dostajemy więcej, niż dajemy innym. Warto sobie zaufać.

Zdjęcia: Tomasz Wnuk i Rafał Sztaba, montaż i reżyseria: Tomasz Wnuk, mix i mastering: Rafał Sztaba i Grzegorz Żyłka, nagrania: Drop Studio Krzysztof Zwoliński, choreografia: Klara Polańska.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku stowarzyszenia RobimyCośWięcej! ([email protected], fot. RCW)Dziękujemy za przesłanie błędu