Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
09/01/2023 - 12:45

Jeszcze możesz się zgłosić do Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. To już ostatnie dni

Pora na VIII edycję Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Wydarzenie organizowane przez poseł Barbarę Bartuś zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zgłoszenia trwają do 11 stycznia.

Zgłoszenia do Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Do 11 stycznia (środa) szkoły podstawowe z Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i tarnowskiego mogą zgłaszać udział swoich uczniów w VIII Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej. 

Każda szkoła może zgłosić, wyłonionych wcześniej w eliminacji wewnętrznych, maksymalnie dwóch uczestników w kategorii solistów (w danej grupie wiekowej) i dwóch  w kategorii zespołów (ilość osób w zgłaszanych zespołach nie może przekraczać 30 osób).

Zgłoszeń dokonują opiekunowie na karcie, osobiście lub listownie. Należy je przekazać do sekretariatu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach przy ul. Wróblewskiego 12. Konkurs objęty został patronatem honorowym marszałek sejmu - Elżbiety Witek

Przesłuchania konkursowe odbędą się 19-20 stycznia. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach laureaci wystąpią razem z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza w części koncertowej uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Gorlicach 26 lutego.

Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Zwycięzcy w kategorii solistów będą mogli wyjechać w czerwcu, wraz z opiekunem, na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Z kolei nagrodą dla zdobywców pierwszego miejsca w kategorii zespołów jest zaproszenie, także wspólnie z z opiekunem, do Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie na jej zwiedzanie, wycieczkę bryczkami i ognisko. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla wszystkich uczestników Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej przewidziane są upominki, a podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej organizowany jest przez poseł Barbarę Bartuś od roku szkolnego 2013/2014. Współorganizatorami VIII edycji są: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Małopolska Kurator Oświaty, Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Partnerzy konkursu to natomiast Stowarzyszenie „Nasze Miasto” w Gorlicach, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Tomasz Płatek - przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim.

Zaproszenie do udziału i informacje o konkursie zostały rozesłane do wszystkich szkół drogą mailową. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej poseł Barbary Bartuś TUTAJ oraz na stronach współorganizatorów. Dodajmy, że po przerwie spowodowanej pandemią powraca też więcej konkursów znanych z lat poprzednich. ([email protected], fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ archiwum, biuro poselskie Barbary Bartuś)Dziękujemy za przesłanie błędu