Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
16/09/2021 - 11:50

Już w niedzielę Zjazd SKT "Sądeczanin" Ziemi Grybowskiej

W najbliższą niedzielę odbędzie się VII zjazd grybowskiego oddziału SKT "Sądeczanin". W tym roku będzie wyjątkowy, bo połączony z wielkim koncertem w kościele w Cieniawie. Głównym wykonawcą będzie Mirosław Witkowski.

Zjazd grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin jest coroczną tradycją. W najbliższą niedzielę będzie się odbywał już po raz siódmy. W poprzednim roku w sposób szczególny wspominano setną rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz narodzin Jana Pawła II.

Również w tym roku zjazd będzie wyjątkowy. Rozpocznie się od czuwania modlitewnego w kościele św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Zaraz po nim, od godziny 15:30 czeka nas koncert pamięci beatyfikowanych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Wykonawcą będzie Mirosław Witkowski (laureat i finalista programów telewizyjnych: X-Factor, The Voice of Poland i Szansa na Sukces). Towarzyszyć mu będą Grzegorz Żyłka, Piotr Przyrowski i Katarzyna Ignatowicz. Gościnnie wystąpią także uczestnicy warsztatów twórczych z Cieniawy. Zapowiada się piękna uroczystość!

- Serdecznie zapraszamy na zjazd i koncert poświęcony dwóm błogosławionym. Ufam, że będzie to niezapomniane spotkanie – mówi Irena Miczołek, prezes SKT Sądeczanin oddział Grybów.

Oprócz koncertu, zaprezentowana zostanie również wystawa portretów błogosławionych, wykonanych przez mieszkańców gminy. ([email protected], wideo: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu