Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
05/04/2021 - 19:35

Kamionka Wielka: kolejna szkoła wkroczy w XXI wiek! Są już na to pieniądze

Mamy dobre wieści dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich mieszkańców Królowej Górnej – gminie udało się pozyskać środki na termomodernizację tutejszej szkoły podstawowej.

Dobra passa w zakresie inwestycji oświatowych w Kamionce Wielkiej trwa. Nie tak dawno pisaliśmy o sukcesie gminy w aplikacji po środki na budowę nowej szkoły w Boguszy, gdzie dziś uczniowie gnieżdżą się małych pomieszczeniach w budynku, gdzie działa również remiza. Dzięki pozyskaniu przez samorząd 5 252 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powstanie szkoła na miarę XXI wieku wraz z długo wyczekiwaną halą gimnastyczną. Szczegóły w publikacji Koniec lekcji w rytmie strażackich syren! Separują podstawówkę od remizy

Na tym jednak nie koniec dobrej passy – kilka dni temu samorząd zdobył kolejne środki z RFIL, tym razem 350 000 zł, które przeznaczone zostaną na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej.

Zobacz też: Stary Sącz wysoko na liście najpiękniejszych miasteczek w Polsce!

- Zakres projektu obejmuje wymianę nieefektywnego źródła ciepła wraz z instalacją centralnego ogrzewania na nowoczesne spełniające najwyższe normy. Realizacja tego działania pozwoli na ograniczenie emisji zanieczyszczeń szczególnie szkodliwych dla jakości życia ludzi oraz lepsze zarządzanie energią cieplną w placówce oświaty – brzmi opis przedsięwzięcia.

A my na koniec możemy dodać, że gmina Kamionka Wielka zdobyła już ze wspomnianego funduszu w sumie prawie 10 milionów złotych a dokładnie 9 820 942,95 zł. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Facebook - profil Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”