Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
14/02/2020 - 17:05

Kamionka Wielka: na randkę do... biblioteki!

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej, z okazji walentynek zorganizowała dla swoich czytelników zabawę pn. „Randka w ciemno z książką”. Na czym ona polegała?

Zasada była bardzo prosta: czytelnicy wypożyczali książki w ciemno, czyli bez rekomendacji i  czytania recenzji. Na każdego czekały tajemnicze księgi, owinięte w papier z nutą słodkości.

- Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było w naszej bibliotece oraz filach bibliotecznych. Aby uczcić obchody dnia zakochanych, Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej zorganizowała akcję promującą czytelnictwo „Randka w ciemno z książką” – tak o wydarzeniu mówią bibliotekarki.

Zabawa czytelnicza cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród „małych”, jak również starszych czytelników, co potwierdzają słowa pracownic biblioteki: - blisko 100 walentynkowych literackich niespodzianek rozeszło się błyskawicznie. Mamy nadzieję, że randka z książką była udana. Przecież walentynki to świetna okazja, by zakochać się w czytaniu!

A jakimi motywacjami kierowali się sami zainteresowani?

- Bo lubię niespodzianki – powiedziała pani Agata. Inna czytelnicza, Ania dodała: - wzięłam udział w zabawie z ciekawości, co jest w środku. – Bo lubię czytać – stwierdził pan Stanisław. Natomiast najmłodsi, jednogłośnie mówili, iż wypożyczyli dzisiaj książkę, aby zasmakować słodkości.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: A.Cz.

Randka w ciemno z książką
Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej, z okazji walentynek zorganizowała dla swoich czytelników zabawę pn. „Randka w ciemno z książką”. Fot.: A.Cz.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021