Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
20/09/2021 - 20:00

Kampania "3D - dziecko, dialog, depresja" dobiegła końca. Czas ją podsumować

Kampania przeciwdziałania depresji ”3D – dziecko, depresja, dialog” zrealizowana w ramach konkursu ”Zdrowie sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego właśnie dobiegła końca. Czy da się jej uniknąć? Po czym poznać, że dziecko może cierpieć na depresję? Teraz już wszystko jasne. Dzięki nam wiecie, jak pomóc.

Przez ostatnie cztery miesiące razem z naszą ekspertką Magdaleną Wajdą – psychologiem i dyrektorem Instytutu Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej WSB-NLU w Nowym Sączu – staraliśmy się przybliżyć naszym czytelnikom tematykę jednej z kilku najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, jaką jest depresja.

Fundacja Sądecka wraz z portalem i miesięcznikiem ”Sądeczanin” postanowiły szczególnie wesprzeć akcję walki z depresją wśród dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników cykl artykułów, w których poruszyliśmy temat trudny, ważny i z całą pewnością obecny w domach i szkołach. W ten sposób udało nam się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Projekt nosi nieprzypadkową nazwę ”3D”. Enigmatyczny skrót powstał od słów: dziecko, depresja, dialog. Właśnie te trzy cechy wydają się być kluczowe w procesie walki z depresją, w dodatku w trójwymiarowy sposób, ukazujący problematykę zaburzeń emocjonalnych u dzieci i młodzieży z trzech perspektyw.

Jak rozpoznać objawy dziecięcej depresji? Co powinno wzbudzić niepokój nauczycieli i pedagogów w szkole? Czy przedszkolak może mieć depresję? Jak rozmawiać z dzieckiem, które ma myśli samobójcze? Co można zrobić, aby nie bagatelizować przejawów młodzieńczej depresji? I gdzie udać się po pomoc? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na łamach portalu Sądeczanin.info. 

Czytaj też:

Zadanie "3D" - dziecko, depresja, dialog zrealizowano w ramach konkursu ”ZDROWE SĄDECKIE” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu