Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
11/01/2021 - 22:20

Karolina Szczurowska spełnia marzenia. Jej debiutancki krążek już 22 stycznia

Karolina Szczurowska, 17-letnia góralka z Przenoszy w powiecie limanowskim, finalistka 1. edycji The Voice Kids, nad debiutancką płytą pracowała dwa lata. I oto już 22 stycznia krążek z jej własną muzyką i tekstami, ujrzy światło dzienne.


Karolina Szczurowska, góralka z Przenoszy (powiat limanowski) dała się poznać szerszej publiczności występując w show Telewizyjnej Dwójki, "The Voice Kids". Karo wybrała drużynę Dawida Kwiatkowskiego, dotarła do finału.

Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Śpiewa, komponuje, gra też na skrzypcach, fortepianie, ukulele. Niedawno nagrała debiutancki album, który już za chwilę ujrzy światło dzienne.

-22 stycznia będziecie mogli usłyszeć coś, co tworzyłam dla Was ponad dwa lata. To jedyne słowo, które przychodzi mi na myśl. Niesamowicie się cieszę. Nagrałam moją własną płytę, z moimi tekstami, z moją muzyką.

Przysięgam, że parę lat temu nie uwierzyłabym w to, co dzieje się teraz. I szczerze, nadal ciężko mi w to uwierzyć, ale tak.  I jedyne co mogę powiedzieć to to, że marzenia, ciężka praca i cudowni ludzie wokół to przepis na spełnienie.-napisała Karolina w mediach społecznościowych

-Od zawsze marzyłam o tym, żeby mieć kiedyś w ręku swoją własną płytę. Do niedawna, w sumie uważałam to za niemożliwe. Przez ostatnie dwa lata zmieniłam się ja, otworzyłam się na to, żeby tworzyć i pokazywać to co czuję.

Nie wiem kiedy, nie wiem, jak do tego doszło, ale wiem, że gdyby nie ludzie, którzy cały czas przy mnie trwają i kochają, nie umiałabym pokazać siebie. Dlatego dziękuję każdemu z osobna, kto przyczynił się do mojego rozwoju pod każdym względem.

Karolina Szczurowska od dziecka uczestniczyła w konkursach i festiwalach w Polsce i poza krajem. Zdobywała nagrody i wyróżnienia, zajmując najpierw drugie, aż w końcu pierwsze miejsca. Występowała w zespole „Triolki”, działającym przy Pracowni Muzycznej w Rabce-Zdroju. Śpiewała z dziewczynami, wcześniej też z chłopcami. Zespół wykonywał piosenki balladowe, popowe, rockowe. Grupa zdobywała nagrody i wyróżnienia.

Karolina kontynuuje rodzinną tradycję muzykowania. Jej dziadek jest organistą, babcie i ciocia, śpiewają w chórze kościelnym, w zespole regionalnym. Jan, jej tata również śpiewał i grał. 

W ubiegłym roku w duecie z Antkiem Smykiewiczem, Karo nagrała utwór i teledysk „Poranna”.  (MK) fot. okładka płyty, ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu