Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/04/2014 - 11:20

Kiermasz wielkanocny w Miasteczku, święcenie palm w skansenie

W Niedzielę Palmową (13 kwietnia) w kościele św. Piotra i Pawła w skansenie odbędzie się Msza Święta, zaś w Miasteczku Galicyjskim tradycyjny kiermasz wielkanocny. W sądeckich świątyniach wierni tradycyjnie będą święcić palmy.
Muzeum Okręgowe zaprasza w Niedzielę Palmową do skansenu i Miasteczka Galicyjskiego. Wszystko rozpocznie się Mszą Świętą odprawioną o godz. 9. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Po liturgii odbędzie się konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną. Jego celem jest kultywowanie i podtrzymanie tradycji roku obrzędowego, edukacja dzieci i młodzieży w zakresie poznania obyczajów i zwyczajów regionalnych, ochrona dziedzictwa narodowego i kulturowego Sądecczyzny. Jednocześnie wykonane przez uczestników konkursu palmy uatrakcyjnią ekspozycję Sądeckiego Parku Etnograficznego.
Niedzieli Palmowej towarzyszyć będą warsztaty wyrobu koszyków wiklinowych i malowania pisanek oraz kiermasz wielkanocny, na które Miasteczko Galicyjskie zaprasza w godz. od 9. do 16.
Uroczysta procesja i poświęcenie palm odbędzie się także na sądeckim Rynku o godz. 10.15. Po Mszy Świętej zostanie przeprowadzony konkurs palm, a najładniejsze spośród nich zostaną nagrodzone. Tradycyjny las palm stanie także przy Skale Piotrowej na sądeckich plantach. Tu wierni zgromadzą się po Mszy Świętej o godz. 11. odprawionej w kościele św. Kazimierza.

(KB)
Fot. HSZ, PG


Dziękujemy za przesłanie błędu