Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
24/09/2018 - 09:55

Kino Kobiet w Heliosie. Mamy dla Was bilety!

W środę 26 września o godz. 18 w ramach specjalnego cyklu filmowego dla Pań wyświetlony zostanie film „Kamerdyner”. Dla naszych Czytelniczek mamy trzy podwójne zaproszenia do kina Helios w Nowym Sączu. Jak zawsze przed seansem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji tylko dla Pań.

KAMERDYNER

Od lat: 15, Czas trwania: 145 min
Produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Filip Bajon
Scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski, Marek Klat
Obsada: Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marianna Zydek

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Helios, wystarczy wysłać do nas maila na adres: [email protected]. Na odpowiedzi czekamy do 25 września (wtorek) do godz. 9. W treści należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy, zaś w temacie wiadomości "Kino Kobiet”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy cztery osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)