Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
06/10/2017 - 09:50

"Kłamstewka" od Teatru Kwadrat na scenie w Nowym Sączu

Piąty dzień Jesiennego Festiwalu Teatralnego już za nami. Był on w dużej mierze poświęcony Pawłowi Wawrzeckiemu, który w spektaklu "Kłamstewka" zaprezentował się jako reżyser i aktor, a następnie w "Rozmowach Kameralnych" spotkał się z nowosądecką publicznością.

Co działo się tego dnia na scenie? Billy i Jane są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu.

Zobacz: Sądeczanie byli "Na pełnym morzu" z doborową obsadą aktorską

William nie jest zachwycony postępowaniem swojego syna, ale obiecuje mu dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do bardzo sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację, to wystarczające poszlaki dla przenikliwej matki Billego o imieniu Alice.

Jako mistrzyni intrygi postanawia ona wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić młodych do siebie na… sernik. Słodki podwieczorek zamienia się w wyjątkowo pikantną ucztę, podczas której wspomnienia i kłamstewka miksują się tak, że z czasem wszystkim trudno się połapać, co jest prawdą…

Zobacz: Anna Seniuk na Jesiennym Festiwalu Teatralnym . "Łysa Śpiewaczka" i "Rozmowy Kameralne"

Dowcipne dialogi jak w filmach Woody’ego Allena to niewątpliwie mocna strona „Kłamstewek”. Autor komedii Joe DiPietro jest błyskotliwym obserwatorem relacji międzyludzkich, a w jego sztukach przejrzeć się możemy jak w zwierciadle.

- Przedstawienie to jest debiutem reżyserskim aktora Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat. Jego wieloletnie doświadczenie komediowe zaowocowało prawdziwie kunsztownym i przezabawnym spektaklem - powiedział nam Janusz Michalik, dyrektor artystyczny XXI Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Jerzy CebulaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)