Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
29/06/2017 - 15:25

Kolejne wyzwanie Klubu Aktywnych Mam w bibliotece – maraton czytania

27 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z Klubem Aktywnych Mam, który w ramach akcji "Czy Mamy", spotyka się w Filii os. Gorzków Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Marek Rylewicz – opiekun filii przygotowuje na każde spotkanie coś nowego, by zainspirować mamy i ich pociechy do działania i czytania! Po pierwszym spotkaniu, na którym mamy poznały wartościową literaturę dla różnych przedziałów wiekowych swoich maluszków, aktywne mamy zabrały ze sobą książkowe upominki od wydawnictwa Skrzat. Na kolejnym spotkaniu odbyły się urodziny książkowego bohatera – z tortem, klaunem i balonami. Mamy otrzymały biuletyny i felietony filrm i placówek lokalnych z  ofertą dla maluszków. Na każdym ze spotkań gości jednak przede wszystkim – jak przystało na miejsce spotkań – literatura i głośne czytanie.

We wtorek odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie – maraton czytania, zorganizowany w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Czytały mamy, dając maluchom przykład i wprowadzając w bajeczne światy i literackie przygody. Czytały dzieci starsze i pan bibliotekarz.  Całości dopełniła muzyka przypominająca o rozpoczętych wakacjach.

Gościem drugiej części spotkania był psycholog Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu pani Jolanta Piesiewicz-Miłek. Nazwa Klub Aktywnych Mam zobowiązuje, mamy zadawały więc pytania, prosiły o rady, aż w końcu spotkanie przerodziło się w luźną rozmowę w bardzo miłej atmosferze. Panie dowiedziały się jak radzić sobie z codziennymi problemami i troskami rodzicielstwa i poznały sposoby, by z każdej chwili z maluszkiem czerpać maksimum radości, dającej siły do wzrastania w wypełnionej miłością rodzinie.

Na zakończenie dzieci biorące udział w spotkaniach otrzymały dyplomy, aktywne mamy nie zapomniały o opiekunie filii, dziękując za niezwykle ciekawe i inspirujące spotkania w bibliotece. Mamy obiecały czytać swym pociechom i odwiedzać bibliotekę, w której znajdą ciekawe książeczki dla siebie i swoich dzieci.

SBP w Nowym Sączu

Czy mamy
27 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z Klubem Aktywnych Mam, który w ramach akcji "Czy Mamy", spotyka się w Filii os. Gorzków Sądeckiej Biblioteki Publicznej.


Dziękujemy za przesłanie błędu