Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
30/01/2018 - 16:15

Kolejny sukces Chóru Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon”

Do imponującej już liczby nagród będących w posiadaniu chóru „Veraicon”, w minioną sobotę, 25 stycznia 2018 roku, doszła kolejna. Na obywającym się w Rzeszowie V Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek nasz chór wyśpiewał pierwsze miejsce.

.Sukces chóru Veraicon
Jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak- Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu - przewodnicząca Jury, dr hab. Małgorzata Nowak prof. UMCS, dr Anna Marek – Kamińska – dyrektor Studium Muzyki Liturgicznej, Wydział Muzyki UR przyznało chórowi Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu pod dyrekcją pani Izabeli Biskupskiej I Miejsce - nagrodę ufundowaną przez JE KS. Biskupa  Rzeszowskiego, ks. bpa Jana Wątrobę.

W Rzeszowie chór przestawił pięć utworów: Cicha noc oprac. Ł. Popiałkiewicz, Gdy się Chrystus rodzi oprac. Izabela Biskupska, Przybieżeli do Betlejem oprac. M. Brożek, Tryumfy Króla Niebieskiego oprac. K. Duda i Pochwalmyż wszyscy społem Wacława z Szamotuł.

Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon” powstał w listopadzie 2009 roku przy Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Jest chórem mieszanym, obecnie liczącym ok. 25 członków. Śpiewający w nim uczniowie, studenci,  nauczyciele i przedsiębiorcy ubogacają swoim śpiewem liturgię sprawowaną zarówno w macierzystym kościele jak i innych sądeckich parafiach. Najbliższa okazja aby posłuchać na żywo chóru „Veraicon” nadarzy się w najbliższy piątek 2. lutego,  podczas mszy o godz. 18 w parafii ojców jezuitów przy ul. Piotra Skargi.  

Jak wspomniano wcześniej, to już kolejna nagroda działającego od blisko 10 lat zespołu. Warto podkreślić, że oprócz pomocy w głębszym przeżywaniu liturgii i bliskości Boga, chórzyści są doskonałymi ambasadorami naszego Królewskiego Miasta Nowy Sącz. (Jacek Skoczeń)Dziękujemy za przesłanie błędu