Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
23/05/2014 - 12:00

Kolejny sukces Chóru „Veraicon” - wyśpiewali Złotą Strunę

„Złota Struna” to już druga prestiżowa nagroda, jaką w ciągu ostatniego miesiąca zdobył ten młody sądecki zespół. W kwietniu chór „Veraicon” został laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Żorach.
10 i 11 maja br. na Małopolskim Festiwalu Chórów zorganizowanym już po raz szesnasty przez Niepołomickie Centrum Kultury pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, rywalizowało 25 chórów z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Wśród nich były chóry działające przy szkołach, wyższych uczelniach, szkołach muzycznych, parafiach, stowarzyszeniach, samorządowych instytucjach kultury. W konkursie wystąpiło blisko 800 chórzystów. Zespoły wykonywały po 3 utwory regulaminowe z repertuaru polskiego i zagranicznego, zarówno muzyki dawnej jak i kompozytorów współczesnych. Przesłuchania odbywały się w 2 kategoriach. Sądecki chór pod dyrekcja Izabeli Biskupskiej w kategorii chórów dorosłych zajął II miejsce ex equo z chórem „Lege Artis” z Krakowa i otrzymał Złotą Strunę oraz statuetkę „ Cecylki”. I miejsca w tej kategorii nie przyznano.
- Kolejna nagroda jest dla nas z jednej strony potwierdzeniem, że podążamy właściwą drogą, drugiej strony wyzwaniem, by ten wysoki poziom wykonawczy utrzymać i poszukiwać stale nowego repertuaru – stwierdza dyrygentka chóru.
- Ale najważniejsze jest to, że wciąż znajdujemy radość we wspólnym muzykowaniu i poczucie wspólnoty w śpiewie, do czego stale wszystkich zapraszamy – dodają chórzyści, zachęcając do przyłączenia się do zespołu. Próby odbywają się w budynku parafialnym (przy Bazylice św. Małgorzaty) we wtorki i czwartki o godz.19.

M. Smajdor
Fot. Ewa Janus


Dziękujemy za przesłanie błędu