Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
17/11/2019 - 15:10

Koncert „Veraicon i przyjaciele” z okazji 10-lecia chóru

W Bazylice Świętej Małgorzaty obył się koncert „Veraicon i przyjaciele” z okazji 10-lecia chóru. Sobotni etap festiwalu Jubilei Cantus okazał się prawdziwą ucztą muzyczną. Mury kościoła wypełniły się dźwiękami kompozycji Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Sergiusza Rachmaninowa i wielu innych mistrzów muzyki.

Dziesięć lat istnienia Veraicon to lata, w czasie których trud interpretacji dzieł muzycznych przeplatał się z ogromną satysfakcją, bo zespół zdobywał kolejne wyróżnienia, aż po tak prestiżowe laury jak I miejsce na XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie oraz Złoty Dyplom na VI Międzynarodowym Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej. – powiedziała dyrygentka chóru, Izabela Biskupska

- Mamy na swym koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, kochamy śpiew, bo dzięki niemu możemy wyrazić to, co w nas jest najgłębsze i najszlachetniejsze – dodaje. 

W koncercie prócz jubilatów wystąpił zaprzyjaźniony chór Canticum Jubilaeum z Limanowej wraz ze znaną sopranistką Jolantą Kowalską-Pawlikowską i towarzyszącym na organach dr hab. Krzysztofem Michalikiem.

Dorota Kudyba, fot. veraicon.pl, DK

Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”