Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/02/2020 - 13:10

Konkurs: "Parasite" oraz Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w MCK Sokół

Już w najbliższy czwartek (20 lutego) w Małopolskim Centrum Kultury Sokół rozpoczyna się XVIII Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego. Z kolei we wtorek (25 lutego) w kinie Sokół zostanie wyświetlony film "Parasite". Dla naszych czytelników mamy bilety na te wydarzenia kulturalne. Wystarczy wziąć udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytania.

PARASITE – wersja czarno – biała - DKF KOT
Korea Południowa 2019, 132’, komedia, napisy, od 15 lat
Seanse: 25 lutego g. 18.30
Wyst.: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam

Koreański reżyser jest wielbicielem klasycznego kina i zawsze marzył o realizacji czarno-białego filmu. Światowy sukces „Parasite” pozwolił mu na to! „Parasite – wersja czarno biała” to nie tylko szansa na odkrycie na nowo arcydzieła światowego kina, ale zupełnie nowe doświadczenie. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego reżyser Joon-ho Bong zdecydował się na czarno – białą wersję oskarowego filmu „Parasite”?

Na odpowiedzi czekamy do 21 lutego (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: r.gajewski@sadeczanin.info  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na film "Parasite".

***

FUN & CLASSIC - Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego

W dniach 20 - 25 lutego w Nowym Sączu zagości muzyka nietuzinkowa, zabawna, wirtuozowska i pomysłowa. To wszystko za sprawą osiemnastej edycji Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN & CLASSIC, który jest organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Dyrektor artystyczny festiwalu, znany pianista, Waldemar Malicki co roku zaprasza do udziału w festiwalu artystów o znakomitym rzemiośle, mających jednocześnie poczucie dystansu do własnej osoby i uprawianej profesji, a co za tym idzie, umiejący się tą profesją bawić.

Mamy dla was bilety na każde z wymienionych wydarzeń:
- Co tu jest grane czyli... Waldemar Malicki powraca z filharmonią dowcipu! (20 lutego godz. 19)
- Koncert zimowy na niezwykłą sopranistkę i znanego pianistę (21 lutego godz. 19)
- Krzysztof Meisinger & Muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia w programie "Astor" (23 lutego godz. 19)

Aby otrzymać podwójne zaproszenie na te wydarzenia, wystarczy wysłać maila na adres: r.gajewski@sadeczanin.info  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego, zaś w temacie wiadomości "Małopolskie Centrum Kultury Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy trzy osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na powyższe wydarzenia. Na wasza maile czekamy do czwartku (20 lutego) do godziny 9. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej telefonicznie.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Kino Sokół, Małopolskie Centrum Kultury SokółDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”