Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
09/12/2019 - 15:00

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na film dokumentalny "Dreamland"

12 grudnia w kinie Sokół w Nowym Sączu w ramach Podróżniczego Klubu Filmowego zostanie wyświetlony film dokumentalny "Dreamland". Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

DREAMLAND - Podróżniczy Klub Filmowy

Polska 2018, 86’, dokumentalny
Reżyseria: Stanisław Berbeka
Seans: 12 grudnia g. 18:30 

W dokumencie Stanisława Berbeki odżywają wspomnienia o ojcu reżysera – Macieju Berbece. Dzięki relacjom świadków wypraw, wspomnieniom najbliższych oraz archiwalnym nagraniom (filmowym oraz dźwiękowym) przybliżamy się do sposobu myślenia wybitnego polskiego himalaisty i podróżnika. Wśród opowieści o rodzinie, wyznawanych przez Berbekę wartościach oraz najważniejszych wyprawach pojawia się także wątek zimowej wyprawy na Broad Peak. 5 marca 2013 roku bohater filmu osiągnął swój wymarzony cel, jednak zginął podczas próby zejścia ze szczytu.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Stanisławem Berbeką.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku Maciej Berbeka zdobył Mount Everest?

Na odpowiedzi czekamy do 12 grudnia (czwartek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na film "Dreamland".

RG [email protected], fot. Kino SokółDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)