Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
26/02/2020 - 14:20

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na film "O zwierzętach i ludziach"

We wtorek 3 marca o godzinie 18.30 w kinie Sokół w Nowym Sączu zostanie wyświetlony film "O zwierzętach i ludziach". Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

O ZWIERZĘTACH I LUDZIACH - DKF KOT – wstęp – Karol Szafraniec

Po filmie spotkanie z reżyserem Łukaszem Czajką
Polska 2019, 72’, od 12 lat
Seans (sala z pętlą indukcyjną): 3 marca  g. 18:30

Historia małżeństwa Żabińskich, którzy ukryli w czasie wojny setki Żydów na terenie warszawskiego zoo

“O zwierzętach i ludziach” to niezwykła próba przedstawienia znanej niektórym widzom dramatycznej historii małżeństwa Żabińskich. Wysiłek włożony przez opiekunów warszawskiego zoo w ratowanie Żydów podczas II wojny światowej przybliżył już publiczności w 2017 roku hollywoodzki film “Azyl”. Łukaszowi Czajce udaje się jednak nie tylko uzupełnić historię Jana i Antoniny Żabińskich poprzez niepublikowane materiały archiwalne i fragmenty pamiętników Antoniny, ale też nadać jej zupełnie nowy wymiar. Oryginalnie zaczynając opowieść z perspektywy zwierząt mieszkających w ogrodzie zoologicznym, reżyser pozwala wybrzmieć uniwersalnemu pytaniu o to, czym jest człowieczeństwo.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Która amerykańska pisarka opublikowała książkę "The Zookeeper's Wife" (Żona dyrektora zoo) opisującą bohaterskie zachowanie rodziny Żabińskich w czasie wojny?

Na odpowiedzi czekamy do 28 lutego (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: r.gajewski@sadeczanin.info  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na film "O zwierzętach i ludziach".

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!