Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
10/09/2014 - 11:00

Konkursy dla młodzieży w stulecie bitwy limanowskiej

„… jeno się ostały żołnierskie mogiły” – pod takim wspólnym hasłem Limanowska Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dwa konkursy dedykowane młodzieży szkolnej, a poświęcone tegorocznej rocznicy 100-lecia bitwy pod Limanową.
Bitwa pod Limanową to jedno z najważniejszych, wydarzeń historycznych w naszym regionie. Konkursami Biblioteka chce nie tylko włączyć się w międzynarodowe obchody tego wydarzenia, ale również upowszechniać i promować wśród młodych ludzi wiedzę o wydarzeniach historycznych z czasu I wojny na Ziemi Limanowskiej. LMBP zachęca wszystkie szkoły, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów do udziału w konkursach.

Pierwszy z nich, to konkurs plastyczny, kierowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Powiatu Limanowskiego. Na konkurs można nadesłać od 1 do 3 prac. Dotyczyć mają wydarzeń związanych z bitwą pod Limanową lub historią cmentarza wojennego na wzgórzu Jabłoniec. Wykonane one mogą być w dowolnej technice. Termin nadsyłania prac mija 7 listopada.

Drugi konkurs, recytatorski, adresowany jest do uczniów szkół średnich z powiatu. Uczestnik przygotowuje do interpretacji jeden dowolnie wybrany utwór poetycki z okresu walk narodowo-wyzwoleńczych początku XX wieku, poezji patriotyczno-legionowej, a także poświęconych bitwie pod Limanową bądź szerzej: operacji łapanowsko-limanowskiej.

Zgłoszenia (drogą elektroniczną) należy dokonać do 15 października.

Dodatkowe informacje związane z konkursami można uzyskać, pisząc na adres e-mail: [email protected]
(opr. jg) Źródło i fot.: UM Limanowa
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe