Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
16/09/2019 - 12:55

Kręcą się na ziemi i unoszą nad nią. Butterfly Crew stuknęło 20 lat!

„Butterfly Crew”, breakdance`owa grupa z Krynicy-Zdroju obchodzi jubileusz 20-lecia. 21 września tancerze świętować będą w Pijalni Głównej, gdzie stoczą bitwy breakdance. Podziwiać będzie można też ich niemal akrobatyczne układy choreograficzne.

Breakdance`owa grupa Butterfly Crew powstała w niewielkiej Piorunce (gmina Krynica-Zdrój) w 1999 roku. Instruktorem tańca został wówczas Maciej Miszkiel.
Pierwszy sukces tancerze odnieśli w 2000 roku.

Podczas  Mistrzostw Polski w Skatingu w Kędzierzynie-Koźlu zostali dostrzeżeni i sfilmowani przez ekipę telewizyjnego Teleranka, programu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Był to punkt zwrotny dla "Butterfly Crew". 

Wkrótce tancerze z Piorunki nawiązali współpracę z bydgoską grupą "Ready to battle", z którą trenowali i występowali. 

W lutym 2001 roku otrzymali wyróżnienie na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Breakdance „The Battle Day”, w Łodzi, a rok później zdobyli IV miejsce w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu. 

Po wyjeździe instruktora Macieja Miszkiela za granicę, grupę przejął jego uczeń Paweł Janik, który został jej liderem. Zebrał młodych tancerzy, aby pasja do break dance nie wygasła i inspirowała następne pokolenia.

Jego determinacja i wytrwałość sprawiły, że "Butterfly Crew" to obecnie bardzo wysoka, taneczna półka .

W 2011 roku dołączył Damian Sobolewski, obecny instruktor, trener i opiekun, który swoją pracę rozpoczął z najmłodszymi adeptami tańca.

Rok póżniej  "Butterfly Crew" wraz z Zespołem Tańca Artystycznego "Miniatury" uczestniczyli w telewizyjnym programie “Got to Dance. Tylko Taniec”. Wspólny występ z baletnicami jest przykładem na to, że można połączyć totalnie różne style tańca!

W "Got to Dance", poza talentem liczy się również pomysł. A oni mieli świetny. Kryniccy tancerze otrzymali cztery zielone gwiazdki. 

Wysokie miejsca na turniejach i coraz częstsze występy na wielkich imprezach przyczyniły się do bardzo mocnej pozycji grupy na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Na swoje 20 urodziny grupa Butterfly Crew zaprasza do Pijalni Głównej, 21 września. W programie będą m.in: Bf Crew Birthday Battle (bitwy breakdance) oraz pokazy choreograficzne. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Moderato", "Fundacja Dla Wszystkich" oraz "Grupa Butterfly Crew"

(MK) fot. aut. arch. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)