Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
03/08/2020 - 23:30

Krynica: Jan Kiepura i Marta Eggerth znów przyjadą dodgem i zaśpiewają

Pod hotel Patria w Krynicy, w sobotę (9 sierpnia) podjedzie zabytkowy dodge Władysława Płaczka, którym przyjadą słynny tenor Jan Kiepura wraz małżonką Martą Eggerth. W ich postacie wcielą się Łukasz Gaj i Ewelina Szybilska. A wszystko w ramach cyklu koncertów "Kryniczanka dla Kiepury", który rozpocznie widowisko muzyczno-słowne „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Gościem specjalnym będzie Jacek Wójcicki.

,,Uśmiechnij się z Kiepurą" to inauguracyjne widowisko muzyczno-słowne w ramach cyklu "Kryniczanka dla Kiepury'. Wystąpią w nim znakomici soliści: Łukasz Gaj jako Jan Kiepura, Ewelina Szybilska w roli Marty Eggerth, Jakub Oczkowski wcieli się w postać Władysława Kiepury. Gościem specjalnym będzie Jacek Wójcicki.

Barwny scenariusz jest autorstwa Łukasza Lecha, którego opowieści tworzą retrospekcje do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabraknie mnóstwa anegdot z życia Marty Eggerth i Jana Kiepury. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą maestro Mieczysława Smydy. Niezwykłości tego wieczoru doda naturalna scenografia hotelu Patria, wybudowanego przez Jana Kiepurę.

Początek widowiska Uśmiechnij się z Kiepurą godz. 19. 30. , wstęp wolny. Organizatorem cyklu Kryniczanka dla Kiepury jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Patronat medialny Sądeczanin.info

(MK) fot. plakat organizatoraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe