Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 22:00

Krynica, Leluchów: nowi proboszczowie obejmują swoje parafie

14 sierpnia nowi proboszczowie w Krynicy i Leluchowie obejmą swoje parafie. Nowego proboszcza od 1 lipca ma Banica (gmina Uście Gorlickie), miejscowość sąsiadująca z Czyrną (gmina Krynica).

14 sierpnia nominowani w czerwcu przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża nowi proboszczowie w Krynicy i Leluchowie obejmą swoje parafie. Zmiany dotyczą krynickiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku.

Na emeryturę przechodzi dotychczasowy duszpasterz, ks. Eugeniusz Szymczak, który 22 października skończy 70 lat. Na probostwie zastąpi go ks. prałat dr Bogusław Połeć.

14 sierpnia nowego proboszcza będzie miała parafia Macierzyństwa Najśw. Maryi Panny w Leluchowie. Dotychczasowego duszpasterza ks. Józefa Schaba, który obejmie probostwo w Zdziarzecu, zastąpi ks. Bogusław Załucki. Parafia obejmuje Leluchów i Dubne.

Nowego proboszcza ma Banica (gmina Uście Gorlickie), miejscowość sąsiadująca z Czyrną (gmina Krynica).  1 lipca w parafii
św. Kosmy i Damiana proboszczem został ks. Stanisław Serafin, który święcenia kapłańskie przyjął w maju 2002 roku. Wspólnota parafialna obejmuje Banicę, Bieliczną i Izby. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”