Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
26/04/2019 - 17:05

Krynica: Magda Gomulec-jedyna Małopolanka w ogólnopolskim finale recytatorskim

Magda Gomulec, uczennica drugiej klasy LO ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju została laureatką wojewódzkich eliminacji 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii "Poezja Śpiewana", które odbyły się w Krakowie. Kryniczanka była bezkonkurencyjna! Teraz przed nią ogólnopolski finał.

Magdalena Gomulec, uczennica Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym w ZSP w Krynicy-Zdroju okazała się bezkonkurencyjna i zakwalifikowała się do finału 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Eliminacje wojewódzkie odbyły się 25 kwietnia w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Magda jako jedyna przedstawicielka Małopolski wystąpi w finale, który odbędzie się we Włocławku.  Wcześniej, w kategorii "Poezja śpiewana" została laureatką etapu rejonowego, który odbył się w Nowym Sączu.

Brała też udział w warsztatach wokalnych krakowskiej Akademii Teatralnej, jako jeden z elementów nagrody i docenienia przez jury jej wokalnego talentu. Opiekunem uczennicy jest Helena Bukowiec.

Głównym Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie, we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury. 


(MK) fot. prywatne Magda GomulecDziękujemy za przesłanie błędu