Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
14/04/2019 - 20:15

Krynica: Niedziela Męki Pańskiej i najwyższe wielkanocne palmy

Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju odprawiona została msza święta połączona z uroczystą procesją i poświęceniem palm. Rozstrzygnięto też konkurs na najwyższą z nich.

Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową ustanowiono na pamiątkę wjazdu Chrystusa na osiołku do Jerozolimy. Tego dnia wierni przychodzą do kościoła z palemką, będącą symbolem odradzającego się życia. 

Niedziela Palmowa rozpoczyna  Wielki Tydzień.  Przed wejściem do Kościoła Zdrojowego w Krynicy-Zdroju uformowała się procesja, która po poświęceniu wielkanocnych palm przez proboszcza ks. Bogusława Skotarka, weszła uroczyście do świątyni. 

Wjazd  Chrystusa do Jerozolimy opisali wszyscy Ewangeliści: Mateusz, Marek, Łukasz i Jan - „A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: »Hosanna Synowi Dawida!  Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!«” (Mt 21, 9).

Kazanie rekolekcyjne wygłosił ks. dr Marcin Krępa, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.

Wzorem ubiegłych lat, po zakończeniu mszy świętej proboszcz parafii ks. Bogusław Skotarek rozstrzygnął konkurs „Na najwyższą palmę wielkanocną". Jednak nagrodzeni czekoladami zostali wszyscy wierni, którzy mieli ze sobą palemki.

Atmosfera zbliżających się świąt wielkanocnych panuje już w całym uzdrowisku, w którym na deptaku pojawiły się palmy.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)