Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
17/08/2021 - 21:20

Krynica:księża i parafianie powitali nowego proboszcza parafii na Czarnym Potoku

Ks. prałat Bogusław Połeć objął parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy. Podczas mszy odprawionej w uroczystość Wniebowzięcia NMP księża i parafianie powitali we wspólnocie nowego proboszcza, który zastąpił na tej funkcji ks. prałata Eugeniusza Szymczaka.

Nominowany w czerwcu przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, ks. prałat dr Bogusław Połeć objął parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku w Krynicy.

Podczas mszy odprawionej w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) księża i parafianie powitali we wspólnocie nowego proboszcza. Życzyli mu obfitości bożych łask, mocy Ducha Świętego, apostolskiej odwagi oraz opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień gorliwej posługi. 

Ks. prałat dr Bogusław Połeć urodził się w 1965 roku w Gładyszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku, w latach 1991-1995 pełnił posługę jako wikariusz w parafii Ryglice. W 1995 roku został skierowany na studia specjalistyczne z katechetyki na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, które ukończył z tytułem doktora.

W latach 1999-2000 pracował jako wikariusz w parafii katedralnej w Tarnowie. Następnie podjął pracę w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie jako wizytator diecezjalny nauki religii, a także został wykładowcą katechetyki i dydaktyki na Wydziale Teologicznym i w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Od roku 2002 do 2008 był diecezjalnym koordynatorem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od 2005 roku należy do Rady Kapłańskiej diecezji tarnowskiej.

Na emeryturę przeszedł dotychczasowy proboszcz, ks. prałat Eugeniusz Szymczak, który pełnił tę posługę od 1995 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 roku, następnie został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Zakliczyn, a potem w Krynicy i Muszynie.

Największym osiągnięciem  duszpasterza jest wybudowanie kościoła i plebani. Do budowy świątyni przystąpił 11 lipca 2002 roku, wspólnie z parafianami organizował festyny z loteriami fantowymi, z których dochód przeznaczał na inwestycje parafialne.

Zaangażowany w życie społeczne, katechizował dzieci i młodzież, ukazując im najcenniejsze wartości. W 2012 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. (MK). fot. aut, Sławomir Kubas (msza św)







Dziękujemy za przesłanie błędu