Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
12/04/2021 - 12:00

Kwietniowy "Sądeczanin" już w sprzedaży! A wraz z nim dodatek specjalny

Kwietniowy numer miesięcznika "Sądeczanin" jest już w sprzedaży. Nie możesz go przegapić! W tym miesiącu mamy dla naszych Czytelników dodatek specjalny o zdrowiu, a także solidną porcję tekstów, rozmów i przemyśleń naszych autorów. Sprawdź!

Tematem kwietniowego numeru jest Sądecczyzna, a właściwie jej granice. Jak daleko sięgają? Czy stawiane przed dziesięcioleciami tezy nadal zachowują aktualność? – Wszelkie podziały (również graniczne), zarówno zarysowujące się w sposób naturalny, jak i wytyczane sztucznie, są rzeczywistością dynamiczną i podlegają licznym zmianom. Ta zmienność jest zjawiskiem stałym, obserwowanym w procesie historycznym i współcześnie. Stąd postawione przed redakcję pytanie nie jest pozbawione sensu – wyjaśnia historyk, Jakub Bulzak. Co jest Sądecczyzną, a co już nią nie jest? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje historyk Sylwester Rękas. Z kolei Łukasz Połomski mierzy się z ”góralskim mitem” w widłach Dunajca i Kamienicy.

W rozmowie z posłem Arkadiuszem Mularczykiem redaktor naczelny ”Sądeczanina” Tomasz Kowalski porusza temat gospodarki, polityki i wymiaru sprawiedliwości. W miesięczniku znajdziemy także historię wojny dwóch miejskich spółek. – To jak wymiana ciosów na ringu. Najpierw Sądeckie Wodociągi zarzuciły spółce Nova, że do rur oczyszczalni z wysypiska śmieci trafiają foliowe worki, szmaty i gąbki, a później Nova odpowiedziała, że Wodociągi po prostu nie dbają o urządzenia i odstawiają polityczny spektakl – pisze Jagienka Michalik. Jaki będzie ciąg dalszy tego nieporozumienia?

Jak wyglądała Wielkanoc w czasach pandemii? Kto wygrał plebiscyt na najlepszego lekarza, pielęgniarkę i położną oraz najbardziej przyjazną pacjentowi poradnię? Kto w 2021 stanął do walki o tytuł Sądeczanina Roku 2020? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w kwietniowym miesięczniku.

Tym razem mamy dla naszych Czytelników dodatek specjalny, podsumowujący Seminarium ”O zdrowiu sądeczan”. Jak wrócić do zdrowia po COVID-19? Jakie są korzyści płynące ze szczepień? Co z chorymi na cukrzycę albo mającymi problemy z sercem, którzy zachorowali na koronawirusa? Na jakie wsparcie można liczyć z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej? Zespół dziennikarzy ”Sądeczanina” zadbał o to, aby w jednym miejscu zgromadzić odpowiedzi na najważniejsze pytania dla mieszkańców zmagających się z COVID-19.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ ONLINE!

Miesięcznik "Sądeczanin” jest dostępny w sprzedaży:

Nowy Sącz
księgarnia "Alfabet" przy ul. Jagiellońskiej 5,
księgarnia i antykwariat "Bestseller" przy ul. Sobieskiego 1,
salon prasowy Rynek 26,
sklep spożywczy Danek na Wólkach,
sklep muzyczny MUSICBAN przy ul. Barbackiego 15,
sklep spożywczy MAKS przy ul. Nawojowskiej 12,
sklep MAKS Niemiecka Chemia Gospodarcza – róg ulic Nawojowskiej i Limanowskiego,
kiosk wielobranżowy przy ul. Jagiellońskiej 23,
kiosk wielobranżowy przy ul. Kościuszki 20,
salon prasowy przy ul. Krakowskiej 31,
Sklep Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, ul. Sobieskiego 22,
sklepy Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu przy ul. Chopina 10,
sklep PYZIK w Nowym Sączu , ul Lwowska 333, 33-300 Nowy Sącz.

Chełmiec
AGRO-MARKET w Chełmcu, ul Papieska 22c,
sklep spożywczo-przemysłowy "Od A do Z" w Niskowej.

Brzezna
sklep spożywczo-przemysłowy BEATRICZE w Brzeznej.

Grybów
Składnica ul. Rynek 1,
Delikatesy Centrum, ul .Grunwaldzka 43.

Kamianna
Barć Kamianna, Kamianna 17.

Łącko
Sklep u Pasonia -Łącko 214, 33-390 Łącko.

Piwniczna
Delikatesy Centrum, ul. Daszyńskiego 11A. Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”