Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 marca. Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
19/03/2018 - 17:50

Limanowa: 2 tys. nowych książek w szkolnych bibliotekach [Zdjęcia]

Dwie limanowskie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 2 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 wzbogaciły się o blisko 2 tys. nowych książek. Wszystko dzięki dotacji województwa małopolskiego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Dzięki 24 tys. złotych dotacji oraz 6 tys. zł wkładu własnego, dwie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 i Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, wzbogaciły się o blisko 2 tysiące nowych książek. Zakupów dokonano po konsultacjach z Radami Rodziców, Samorządami Uczniowskimi i nauczycielami, uwzględniając nową podstawę programową.

Zobacz też: Mordarka: wpadł w poślizg i zawisł nad skarpą

Została również stworzona tzw. lista książek preferowanych, możliwa dzięki indywidualnym konsultacjom z czytelnikami i rodzicami. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w szkołach, przyczynił się znacznie do wzbogacenia księgozbioru bibliotek szkolnych. Wpłynął on także na promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także na wzrost świadomości czytelniczej rodziców dotyczącej wpływu czytania książek na ogólny rozwój dzieci.

Zobacz też: Ta tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie. Trudnej sztuki manualnej uczyli się najmłodsi [Zdjęcia]

Mali adepci czytelnictwa z chęcią przeglądali nowe tytuły, wykazując jednocześnie zainteresowanie lekturą i ciekawymi nowościami wydawniczymi.

[email protected], Źródło/Fot. UM Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku