Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
07/02/2018 - 12:20

Limanowski misjonarz wybudował kościół w Afryce [Zdjęcia]

W Bagandou w Republice Środkowej Afryki został konsekrowany kościół wybudowany przez misjonarza z Przyszowej. W uroczystości, która odbyła się 4 lutego wziął udział także Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, który odbywa podróż misyjną do Afryki.

Świątynię pod wezwaniem św. Piotra wybudował pochodzący z Przyszowej ks. Mieczysław Pająk. Budowa kościoła trwała od 2013 roku. Elementy wykończeniowe budynku, a także duża część elementów budowy została przywieziona z Polski. Witraże w świątyni zostały wykonane przez firmę „Kryształ” z Podegrodzia. Naczynia liturgiczne również mają polskie pochodzenie. Co ciekawe, nawet blacha pokrywająca kościół została przywieziona z Polski samolotem wojska polskiego.

Zobacz też: Limanowa: zobacz jak wygląda nowa hala przy ZSTiO [Zdjęcia]

Oprócz materiałów budowlanych z ojczyzny ksiądz Mieczysław przetransportował również narzędzia budowlane np. metalowe rusztowanie potrzebne przy pracach na wysokości.

W uroczystości wzięło udział ponad tysiąc osób. Śpiew podczas mszy prowadził 50 osobowy chór, a służbę przy ołtarzu pełniło 25 ministrantów przygotowanych przez księdza Mieczysława. Cała uroczystość trwała 4 godziny.

Zobacz też: Pisarzowa: modlą się w intencji nowego biskupa

[email protected], Fot. Diecezja TarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu