Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
04/12/2018 - 11:30

Lista 10. najchętniej czytanych książek w listopadzie

.

Jak co miesiąc przedstawiamy listę najchętniej czytanych książek w bibliotece w Barcicach. Listopad okazał się łaskawy dla reportażu i po raz pierwszy na szczycie listy znalazła się  książka o prawdziwych losach dziewczyny pracującej jako korepetytor w domu ortodoksyjnych żydów w Antwerpii.

Kolejny raz z rzędu cykl o Joannie Chyłce znajduje się w pierwszej dziesiątce naszej listy. Seria Mroza okazała się wielkim sukcesem wydawniczym, na tyle atrakcyjnym dla producentów filmowych, że już niebawem ukaże się serial o losach warszawskiej prawniczki. Odtwórczynią głównej roli będzie Magdalena Cielecka, a całość wyreżyseruje Łukasz Polkowski twórca „Bogów”.

Interesująca dla twórców seriali okazała się również trylogia „Stulecie winnych” Ałbeny Grabowskiej. Opowieść o losach polskiej rodziny, której historia zaczyna się początkiem XX wieku, a kończy sto lat później we współczesnych realiach. W powieści obecne są istotne wydarzenia z historii Polski, które odciskają piętno na losach bohaterów. Adaptacja telewizyjna książki ukaże się w najbliższym czasie na antenie TVP.

Poniżej lista listopadowych bestsellerów :

1.Mazel  Tow – J.S. Margot

2. Równonoc – Anna Fryczkowska

3.Och,Elvis ! – Marika Krajniewska

4. Droga do raju – Rafał Kokosza

5. Bóg nie jest automatem do kawy - Markéta Zahradniková

6. Seria z Joanną Chyłką – Remigiusz Mróz

7. Stulecie winnych – Ałbena Grabowska        

8.Podpalacz - Wojciech Chmielarz

9.Idealne życie – Minka Kent

10.Pół na pół – Izabella FrączykDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”