Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
31/08/2021 - 09:55

Łososińskie Święto Plonów już w najbliższą niedzielę. Sprawdź program imprezy

Święto Plonów w Łososinie Dolnej to okazja do świętowania udanych żniw, ale także mnóstwo dobrej zabawy dla mieszkańców i gości z okolic. Zobaczcie jakich atrakcji można się spodziewać już 5 września.

Wójt gminy Łososina Dolna, Andrzej Romanek, oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, Monika Sowa, zapraszają na Łososińskie Święto Plonów, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 5 września. Uroczystość dziękczynienia za tegoroczne plony rozpocznie się mszą świętą o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej. Później uczestnicy święta w kolorowym korowodzie przemaszerują na plac przed Centrum Kultury (Łososina Dolna 400).

Punktem otwierającym dożynki będzie oficjalne przekazanie strojów ludowych (zakupionych z programu EtnoPolska 2021) Zespołowi Regionalnemu Jakubowianie, który również wystąpi na łososińskiej scenie. Aby kultywować tradycję tworzenia pięknych wieńców zorganizowano kolejną, piątą już edycję Konkursu Wieńców Dożynkowych. Wyniki konkursu poznamy przed godziną 18.

Następnie na scenie zobaczymy Zespół Regionalny Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej (powiat brzeski, gmina Dębno) oraz jeden z lokalnych zespołów: Rożnowską Dolinę. Uczestników dożynek będzie zabawiał Teatr Nowy z Nowego Sącza ze swoim skeczem „MasterClass”. Na scenie wystąpi też Big Band Łososina Dolna, wtedy będzie można posłuchać piosenek z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Turnioki. Ich występ zaplanowano na godzinę 20:30. Po koncercie mieszkańców i gości czeka zabawa taneczna, podczas której przygrywał będzie zespół Berio. Zabawa potrwa aż do 23:30. Podczas Łosińskiego Święta Plonów będzie można spróbować regionalnych przysmaków. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i animacje. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Do zobaczenia w niedzielę, 5 września, w Łososinie Dolnej!

Materiał CKiP Łososina Dolna (plakat: CKiP, ikona: Łososińskie Święto Plonów 2020 - fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu