Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/08/2019 - 09:05

Magiczny świat operetki i koncerty plenerowe Festiwalu im.Jana Kiepury w Krynicy

Wieczorny, poniedziałkowy (12 sierpnia) koncert 53.Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju przeniósł melomanów w magiczny świat operetki. Niewątpliwie było to kulturalne wydarzenie pełne radości, wzruszeń i uniesień. Ale festiwal to nie tylko wieczorne gale, ale także spotkania z artystami i koncerty plenerowe.

Znane i lubiane melodie oraz wspaniałe głosy, polskiej wokalistyki młodego pokolenia interpretowało dla publiczności nieśmiertelne i ponadczasowe kompozycje największych twórców operetek: F. Lehára, E. Kálmána, J. Offenbacha oraz J. Straussa.

W koncercie wystąpili: Marcelina Beucher (sopran), Aleksandra Orłowska (sopran), Adam Sobierajski (tenor),Łukasz Gaj ( tenor),a także tancerze Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie.

Solistom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana pod batutą Adama Klocka.

Gospodarzami koncertu byli: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński

Festiwal im. Jana Kiepury to nie tylko gale operowe i operetkowe, ale ponad 30 widowisk plenerowych, koncertów kameralnych, recitali solowych oraz spotkań z artystami.

Wczoraj, (12 sierpnia) ze swoimi sympatykami spotkała się Grażyna Brodzińska (sopran), pierwsza dama polskiej operetki, znakomita aktorka i tancerka.

Króluje na scenie i podbija serca publiczności. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej.

W swoim repertuarze ma zarówno klasyczne arie operetkowe i musicalowe. Na scenie zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem.

Na 53 Festiwalu im. Jana Kiepury opowiadała o barwach i cieniach życia artystki, jak również zakulisowe historie i anegdoty. .

Spotkanie prowadził Tomasz Raczek, krytyk filmowy i publicysta.

W poniedziałkowe południe publiczność przeniosła się do świata kina i muzyki rozrywkowej. Wszystko za sprawą kwartetu smyczkowego Con Amabile, w składzie: Daria Krzysztoń ( I skrzypce), Yi Ding-Dana (II skrzypce), Joanna Głąb (altówka), Agnieszka Lasek  (wiolonczela), który wykonał najpiękniejsze melodie muzyki filmowej i rozrywkowej: Hansa Zimmera, Irvinga Gordona, czy Cole’a Portera, Wojciecha Kilara Jerzego Matuszkiewicza czy Waldemara Kazaneckiego. Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

Natomiast w koncercie popołudniowym, w ramach Estrady Młodych, melomani usłyszeli kryniczankę 23-letnią Paulinę Rogóż, solistkę Krakowskiej Opery Kameralnej. Artystce na fortepianie akompaniowała Joanna Litwin-Fenc. Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński.

https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=dXcsbXdqLDA=

Paulina Rogóż  jest absolwentką studiów II stopnia w dziedzinie wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. dr hab. Tadeusza Pszonki.

Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie mgr Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

Organizatorem 53. Festiwalu im. Jana Kiepury są Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. Patronat medialny Sądeczanin.

(MK) fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe