Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
11/07/2014 - 13:50

Malarstwo jak zapach. Kobiety Maggie Piu w Małej Galerii

Obrazy inspirowane modą, operą, a przede wszystkim pięknem kobiecego ciała to najnowsza ekspozycja Nowosądeckiej Małej Galerii. Jej autorką jest Maggie Piu, która odbiorców przenosi w subtelny klimat art nouveau.
Z wykształcenia architekt wnętrz, z pasji malarka. Małgorzata Bieniek-Strączek posługująca się artystycznym pseudonimie Maggie Piu mieszka i pracuje w Krakowie, ale z sentymentem wraca w rodzinne strony na Sądecczyznę. Zwłaszcza do Rytra, gdzie spędziła dzieciństwo i gdzie znajduje się jej rodzinny dom. Od wczoraj w Nowosądeckiej Małej Galerii oglądać można jej wystawę malarstwa i rysunku.
Mam nadzieję, że wystawa brani się sama. Moje malarstwo wywodzi się z rysunku, czasem nawet określam, to co robię, jako malarski rysunek. Skupiam się na rzeczach ładnych, uważam, że wokoło mamy za dużo cierpienia i problemów. Ja sięgam do sztuki, która jest łatwa i przyjemna w odczycie – mówi Małgorzata Beniek-Strączek.
Na wystawie oglądać można zarówno pierwsze rysunki, również dwa obrazy brata, jak ostatnią kolekcję inspirowana operą.
Dedykuje je mojej mamie, która miała piękny operowy głos, ale poświęciła się rodzinie – zaznacza.

MAGGIE PIU
Architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka (jej cykl artykułów „szminką i cieniem - czyli o artystach mniej znanych” można czytać w krakowskim Lounge magazyn). Z wykształcenia architekt (od lat prowadzi autorską pracownię wnętrzarską). Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami (ma w dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych: Kraków, Warszawa, Londyn, Katowice i inne).
Publikacje: „Artysta i Sztuka”, „Fantastyka”, „Góry i Alpinizm”, „Miasto NS”, „Gentalman”, „Twój Styl”, „Glamour”, „Lounge”, „don’t panic”, włoski „Vogue online” i inne.
Podwójnie wyróżniona przez Dorotę Wróblewską, na Fashion Warsow Street 2009 i Street of design 2011. Laureatka konkursu polskiego wydania Glamour na „Fashion komiks” w 2011 roku. Wyróżniona we włoskim „Vogue” online i przez Lidię Popiel na portalu finelife.pl.

(JB)
Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu