Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
26/09/2019 - 12:20

Małopolska Noc Naukowców w PWSZ. Jakie atrakcje czekają na dzieci i młodzież?

Wykłady, pokazy, eksperymenty, konkursy, gry i zabawy... To wszystko już w najbliższy piątek w sądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podczas Małopolskiej Nocy Naukowców.


Już po raz kolejny Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu otworzy swoje laboratoria i sale wykładowe dla dzieci i młodzieży. W najbliższy piątek (27 września) w godzinach od 16 do 20 w Instytucie Technicznym przy ul. Zamenhofa 1a i w Instytucie Kultury Fizycznej (ul. Kościuszki 2) odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. Każdy może wziąć w niej udział.

Wykładowcy oraz studenci sądeckiej uczelni przygotowali mnóstwo atrakcji. W programie m.in. wykłady i prezentacje popularnonaukowe, występy dzieci i młodzieży z Centrum Tańca ADeeM, zwiedzanie laboratoriów, pokazy fizyczne i chemiczne, zajęcia muzyczne i artystyczne oraz warsztaty doradztwa zawodowego dla młodzieży.

KLIKNIJ: Szczegółowy program Małopolskiej Nocy Naukowców w PWSZ

Osoby, które odwiedzą w piątek sądecką PWSZ, będą mieli okazję obejrzeć pokazy i warsztaty sztuk walki, pływania i gimnastyki. Zobaczą, jak wygląda praca technika kryminalistyki. Wezmą udział w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu i obejrzą pokaz dachowania, który zaprezentują pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Nie zabraknie też gier dydaktycznych, konkursów wiedzy technicznej, matematycznej, geograficznej i ekonomicznej.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe