Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/01/2020 - 14:20

Małopolska zaczyna zimowy wypoczynek. Od jutra WOOOLNE!

Dzisiaj w szkołach ostatnie lekcje przed rozpoczynającą się zimową przerwą semestralną. Ferie zimowe zaczynają się od jutra dla około 16 tysięcy uczniów, uczęszczających do szkół podstawowych i średnich zarządzanych przez gminę Nowy Sącz.

Część sądeczan ma już spakowane torby i plecaki. Dosłownie odlicza godziny do wyjazdu na zimowisko, czy do rodziny. Ci, którzy nie mają takiej możliwości i będą spędzali ferie w miejscu zamieszkania, też nie powinni się nudzić.

Jak już pisaliśmy dla dzieci i młodzieży, która będzie wypoczywała w Nowym Sączu został przygotowany bardzo interesujący program „Bezpieczne ferie”, na który składają się różnorodne zajęcia, związane z zagospodarowaniem wolnego czasu podczas przerwy semestralnej.

Dla młodzieży z województwa małopolskiego rozpoczyna się ona 27 stycznia i potrwa do 9 lutego

Choć ferie dla Małopolski ferie zaczynają się w poniedziałek, to w Nowym Sączu ruszają de facto 25 stycznia. W tym dniu odbędzie się impreza dla najmłodszych na lodowisku Miejskiego Ośrodka Kultury pod hasłem „Disco on Ice”.

Impreza potrwa dwie godziny. Będzie didżej i efekty specjalne. Dyskoteka na lodzie zacznie się o godz. 17.

Przez cały okres ferii nie zabraknie także innych atrakcji. Wzorem ubiegłych lat będą wyjścia do kina, teatru. Można będzie spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, czy pojeździć na lodowisku na Starej Sandecji, czy przy ul. Nadbrzeżnej.

Tradycyjnie już bardzo bogaty program podczas ferii przygotowały także świetlice osiedlowe. Każdy będzie mógł wybrać z proponowanych zajęć coś dla siebie. Są to na przykład zajęcia artystyczne, warsztaty rękodzieła, gry planszowe, czy turnieje szachowe.

Jedną z ciekawszych form będą zajęcia pn. „Jeżdżę z głową”. Nowy Sącz po raz pierwszy przystąpił do tego projektu. Miasto otrzymało dofinansowanie nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci i młodzieży.

Jest to projekt, w którym wszystkie gminy Małopolski mogły się starać o finansowe wsparcie. W 2020 roku samorząd województwa przeznaczył na ten cel 1 mln zł.

Zajęcia będą prowadzone na stokach i trasach narciarskich pod okiem instruktorów. Obok nauki jazdy, dzieci będą uczyły się prawidłowych zachowań, zapewniających bezpieczeństwo ich samych i innych narciarzy.

Projekt „Jeżdżę z głową” jest realizowany od 2012 roku. Od tego czasu z bezpłatnych zajęć nauki jazdy na nartach i snowboardzie skorzystało około 26 tys. małopolskich uczniów, a województwo małopolskie przeznaczyło na ten cel 4,8 mln zł.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MK.Dziękujemy za przesłanie błędu