Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
19/03/2018 - 15:55

Masz dylemat, jaką wybrać szkołę, czy uczelnię? Przyjdź na targi edukacyjne w hali MOSiR w Nowym Sączu

Jeśli masz dylemat, jaką szkołę ponadgimnazjalną, a także, jaki kierunek studiów wybrać to przyjdź jutro i pojutrze do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu na Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych – Festiwal Zawodów Nowego Sącza oraz Targi Uczelni Wyższych.

Udział w jutrzejszej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych (20 marca) zapowiedziało ponad trzydzieści szkół średnich, publicznych i niepublicznych z Nowego Sącza i okolic. Swoje oferty edukacyjne przedstawią: trzyletnie licea ogólnokształcące oraz szkoły, które pomogą w przyszłości zdobyć dobry zawód, poszukiwany na rynku pracy: czteroletnie technika czy branżowe szkoły I stopnia. Będą obecne także placówki oświatowe, działające na rzecz środowiska oświatowego.

Będzie można porozmawiać z nauczycielami, a także z uczniami z wybranej szkoły, jak również poznać osiągnięcia tych placówek oświatowych. Każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jakie są kryteria przyjęcia do danej szkoły, zapoznać się z jej ofertą edukacyjną oraz ofertą pozalekcyjną.

W środę (21 marca) już po raz 20-sty odbędą się Targi Uczelni Wyższych.

- W tym roku na targach swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje ponad 30 wystawców. Pojawią się między innymi przedstawiciele uczelni technicznych, pedagogicznych i rolniczych. W większości będą to reprezentanci krakowskich szkół wyższych, ale mamy także wystawców z innych miast Polski, na przykład Katowic czy Kielc - informuje Artur Franczak ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu.

Na uczniów szkół średnich będą też czekać doradcy zawodowi, którzy pomogą im określić własne predyspozycje i preferencje edukacyjne oraz podpowiedzą, jaką dalszą drogę kształcenia najlepiej wybrać. Tradycyjnie do pracy w służbach mundurowych namawiać będą przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu.

Opr. IM, Fot. JB.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018