Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
16/05/2018 - 13:10

Maturzyści są już po egzaminie z chemii. Łatwo nie było

Maturzyści zmierzyli się dzisiaj z chemią na poziomie rozszerzonym. Punktualnie o godzinie 9 we wszystkich szkołach w całej Polsce uczniowie otworzyli arkusze egzaminacyjne. Na rozwiązanie zadań mieli 180 minut. O godzinie 14 będą pisali egzamin z historii.

Chemia jest jednym z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. W Małopolsce ten przedmiot postanowiło zdawać aż 3706 absolwentów. Chemia cieszy się powodzeniem także na Sądecczyźnie.

- Zadania były ambitne, o wysokim stopniu trudności, ale solidne przygotowanie przyniesie pewnie wysoki wynik z tego egzaminu - mówi absolwentka Zespołu Szkół w Marcinkowicach Dominika Kaczmarczyk.

Zobacz też Maturzyści już po egzaminie z biologii. Jak im poszło?

Absolwenci z Zespołu Szkół w Marcinkowicach o dobry wynik z matury nie muszą się martwić.

- Uczniowie do matury byli przygotowywani przez nauczycieli od pierwszej klasy. Systematycznie rozwiązywali testy maturalne, zarówno na lekcjach, zajęciach dodatkowych organizowanych przez szkołę, jak również w swoim wolnym czasie – mówi Alicja Wąsowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

- Dobry wynik z chemii jest nam potrzebny do kontynuowania nauki w Szkołach Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie czy Poznaniu i oczywiście Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ja osobiście planuję dalszą naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Farmaceutycznym. Na wyniki  musimy poczekać do 03 lipca 2018 r. - dodaje Dominika.

[email protected], fot. ZS w Marcinkowisach

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach