Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
11/08/2019 - 18:45

Michał Szczygieł zapowiada we wrześniu dwa premierowe utwory

Młody sądecki wokalista Michał Szczygieł, który już we wtorek (13 sierpnia) wystąpi na tegorocznym TOP Of The TOP Sopot Festival, zapowiada we wrześniu dwa premierowe utwory.

Wokalista Michał Szczygieł, obok Zuzy Jabłońskiej i Cleo, był gościem "Dzień Dobry Wakacje".

Odpowiadał też na pytania internautów. Co jest najważniejsze w ich muzyce? Na czym się skupiają, kiedy tworzą swoje hity?- „Skupiam się na tym, żeby emocje,  które przekazuję, były szczere. Bo wtedy niekoniecznie złapie to na wielką skalę, ale trafi to do kogoś -mówi Michał Szczygieł, który zapowiada, że we wrześniu, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, ukażą się jego dwa premierowe utwory. Wyznaje też, że woli śpiewać piosenki w języku ojczystym.

Na pytanie, jaką swoją piosenkę najbardziej lubi? Michał odpowiada -"Nie da rady" - jeszcze jej nie ma, ale jak wyjdzie, to będziecie wiedzieć dlaczego”

A tymczasem, już w najbliższy wtorek (13 sierpnia) rusza TOP Of The TOP Sopot Festival 2019. Na scenie pojawi się Michał Szczygieł, a obok niego -Cleo, Zuza Jabłońska, którzy gościli w niedzielnym studiu Dzień Dobry Wakacje.

Michał Szczygieł ma 20 lat, pochodzi z Nowej Wsi (gmina Łabowa), położonej niedaleko Krynicy-Zdroju. Jest absolwentem nowosądeckiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.

Koncertował podczas sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczył także w kilku charytatywnych wydarzeniach, w tym w koncercie dla pogorzelców z Krzyżówki, który odbył się styczniu 2019 roku w krynickiej Pijalni Głównej.

Uczestniczył w przesłuchaniach Voice of Poland. Zaśpiewał piosenkę „Sailing” Kamila Bednarka, wykonaniem i głosem zachwycił m.in.: Andrzeja Piasecznego, którego wybrał na trenera. Przeszedł wszystkie szczeble eliminacji i dotarł do finału, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Michał nie zamierza spocząć na laurach. Sukces dopinguje go do dalszej pracy. Muzyka i śpiew są dla niego tym, w czym chce się spełniać.

Jest dumny z Sądecczyzny, skąd pochodzi. W 2018 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Sądeczanin 2017, plebiscytu „Sądeczaniana”.

(MK) fot. aut. Screen

Zródło DDTVN, własneDziękujemy za przesłanie błędu