Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
11/05/2018 - 07:00

Michał Szczygieł zdaje maturę. Jak mu idzie?

Maturzyści zmierzyli się we wtorek z egzaminem z języka angielskiego. Punktualnie o godzinie 9 otworzyli arkusze egzaminacyjne i zaczęli rozwiązywać zadania. Mieli na to dwie godziny zegarowe. Jak im poszło? Niektórzy wychodzili z sal egzaminacyjnych uśmiechnięci i zadowoleni. Inni mówili, że test był trudny.

- Język angielski na poziomie podstawowym był łatwy. Powinienem mieć około 90 procent -  mówi Michał Szczygieł, absolwent II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, który jest znany również z programu telewizyjnego The Voice of Poland.

Zobacz też Maturzyści zakończyli egzamin z języka polskiego. Arkusze i odpowiedzi

Maturzyści jak co roku, mieli do napisania dłuższe wypracowanie. Musieli podzielić się na blogu swoimi wrażeniami z wyjazdu na kurs językowy. W tekście musieli opisać miejscowość, w której ten kurs   odbywał się. Wspomnieć, jaki rodzaj zakwaterowania wybrali. Napisać, co było największą zaletą zajęć językowych i poinformować, jakie mieli problemy w trakcie wyjazdu.

- Najtrudniejsze były zadania, w których trzeba było słuchać nagrań – dodaje Michał.

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie podstawowym

O godzinie 14 maturzyści pisali język angielski na poziomie rozszerzonym. W tym roku test był dość trudny. Maturzyści mieli do wyboru dwa tematy - rozprawkę, w której trzeba było przedstawić dobre i złe strony zakazu wjazdu do miast samochodami albo artykuł, w którym musieli napisać argumenty, dlaczego bieganie jest popularne.

- Wszyscy moi koledzy i koleżanki mówili, że egzamin rozszerzony był bardzo trudny.

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

[email protected], fot. Ilustracyjna RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)